Problem z galopuem

/ 4 odpowiedzi
Mam problem z zagalopowaniem, a gdy juz zagalopuję to albo 'klepę pupą w siodło' a jak opanuję dosiad to wypadają mi nogi ze strzemion.. Jazda bez strzemion nie sprawia mi trudności (nawet w galopie) ale kiedy wypadnie mi strzemię Instruktorka karze przejść do kłusa. Macie jakieś rady?
rumel

sprawdź czy nie masz za długich strzemion no i i zwróć uwagę, czy pięta nie wędruje Ci do góry. (2014/04/29 09:29)

Babilon123

Spróbuj mieć nogę w strzemieniu ale tylko tak w razie potrzeby tzw. Siedź w siodle i staraj się nie opierać się o strzemię, trzymaj się kolanami wtedy twoje ciało musi podążać za koniem ;)
Pozdrawiam :) (2014/05/01 22:50)

koniarka13

Instruktorka każe ci przejść do kłusa? Broń boże, jeśli będziesz przy każdej jeździe zwalniała do spokojniejszego chodu, dla wsadzenia nóg w strzemiona, to się nigdy nie nauczysz jeździć odpowiedzialnie. Po pierwsze, co byś zrobiła w takiej sytuacji w terenie? Koń by się spłoszył, a ty byś na darmo zwalniała konia, gdy jedzie takim galopem? Spadłabyś, przez brak równowagi. Zrozum,musiałam się doczepić do tych strzemion, bo krew mnie zalała jak to przeczytałam.Chyba,że jesteś jeszcze na etapie początkującym, to zwracam honor.
Zwróć koniecznie uwagę na ułożenie nogi w strzemionach. Pięta w dół, łydka w galopie nie trzyma się kurczowo brzucha konia,jest w miarę rozluźniona, byś mogła dać sygnał konikowi, gdy będziesz chciała przejść do kłusa.
W galopie owszem siadamy w siodło, ale nie tak kurczowo, bo to daje taki właśnie efekt jakim jest wypadanie nóg ze strzemion. Pozwól koniowi "nosić się w siodle" czyli delikatnie podążać biodrami za ruchem konia. Ręce są rozluźnione, mają cały czas kontakt z pyskiem konia. Rozluźnij barki i biodra dla amortyzowania ruchów konia.
Mam nadzieję,że pomogłam,ale wierz mi...Jak się już rozpisze, to ci nawet mogę napisać podstawy.=) (2014/07/20 15:57)

Ravenlocks

Warto również w galopie odchylić się lekko do tyłu. NIGDY się nie pochylamy!!! Na początku nauki często właśnie ,, klepie się tyłkiem w siodło" ale trening czyni mistrza:) i na kolejnych jazdach jest coraz łatwiej. Jak to mówi moja instruktorka: ,, staraj się wcierać pupą w siodło" i podążać za ruchem konia.
A co do nóg wypadających ze strzemion to może jesteś zbyt spięta lub za mocno trzymasz się kolanami? To powoduje właśnie wypadanie nóg ze strzemion- gdyż podciągasz je do góry.
Powodzenia:) (2014/09/13 19:28)

Gorąca piątka