Problem z koniem w kłusie

/ 7 odpowiedzi
Witam Jeżdżę już dosyć długo, w "mojej" stajni idzie mi całkiem dobrze... czyli jestem na etapie dopracowywania w galopie. Jednak postanowiłam sprawdzić jak jest w innych stajniach. Wybrałam się do najbliższej możliwej i szło mi źle. Nie mogłam złapać rytmu, zgrać się z koniem koń raz przyspieszał raz zwalniał w kłusie nawet czasami pogalopowywał  zauważyłam, że przyspieszał on w miejscu w którym stał instruktor, tak wiem to moja wina, ale na prawdę nie potrafiłam nad tym zapanować co mam zrobić? Jeszcze zdziwił mnie fakt, że w tej stajni co jeździłam aby skręcić koniem w prawo trzeb docisnąć lewo łydkę w tej stajni jest inaczej... I ostatnie pytanie czy pięt biodra i barki powinny tworzyć linie prostą czy może łydka musi być wysunięta do przodu. 
Hrenna

Ramię, biodro, pięta tworzą linię prostą. W której stajni jest inaczej? Żeby skręcić w prawo, prawa łydka zostaje na popręgu, lewa za. Jeżeli jest inaczej w "twojej" stajni, to doradzić Ci mogę tylko jedno - uciekaj stamtąd i nigdy nie wracaj. Ogólnie prawie zawsze jest tak, że nowej stajni zazwyczaj idzie nam gorzej niż w "naszej", bo to stres, nowe konie i stres xD. Wiem sama po sobie xD, zawsze się stresuję przed jazdą w nowej stajni, mimo iż nie jeżdżę od dziś :D . Na pewno jakbyś pojechała tam drugi raz, i byś pojeździła na tym samym koniu, poszłoby Ci lepiej, bo wiedziałabyś czego możesz sie chociaż troszeczkę po nim spodziewać. (2014/04/18 16:25)

Kilimka1

To masz problem w kłusie jak działać czy chodziło ci o zagalopowanie ? Bo jeśli koń sam przechodzi do galopu z jakiegoś nawyku to należy wsiąść w siodło, przytrzymać wodze, nie ciągnąć to znów lekko odpuścić i znów przytrzymać /półparady/i równo mieć przyłożone obie łydki przy popręgu, prawie jak przy zatrzymywaniu. Zaś przy komendzie galop / piszę już o samych łydkach/zewnętrza jest za popręgiem w sygnale do galopu i bardziej niech działa na zasadzie ,,wycieraczki" wibracyjnie,  nie pukanie, pyrganie, szturchanie ;) czy z odstawianiem łydki= brak kontaktu z bokiem konia= kontakt przerwany= koń gubi temat :) a wewn łydka, ta od wewnątrz placu, wolty ma być przy popręgu i ,,dociskać" właśnie, trafniej brzmi: przytrzymywać ;)Zagalopowujemy od zewnętrznej łydki za popręgiem i dosiadem lekko asymetrycznym, łydka zewn. za popręg, biodro zewn lekko w tył, odchodzi za przesuniętą łydką zaś biodro wewn zostaje lub przesuwa się lekko do przodu, jeszcze tylko wypchnięcie biodrem z równoczesnym impulsem od zewn . łydki i wio ..biodra : skos wzdl. kręgosłupa konia patrząc z góry i nie kładziemy się na zakrętach koniowi na łopatki, bo traci równowagę, balans i może się zbuntować niezłym brykiem ) lub zniechęcić do galopu i pracy.  (2014/04/26 13:50)

kabaczek111

może koń boi się instruktora i chce od niego uciec , dlatego przyspiesza spróbuj przejechać obok Niego w stępie.    Życzę powodzenia (2014/07/02 16:36)

Kilimka1

Jeśli koń aż tak boi się instruktora, to tylko potwierdza radę Hrenny: ,,uciekaj stamtąd i nigdy nie wracaj. "na takich koniach nie da się normalnie przeprowadzać lekcji, a może inaczej: przy takich instruktorach co konie przy bliższym kontakcie pomykają od nich z jeźdźcem byle dalej od .. (2014/07/03 12:30)

Julie

"Żeby skręcić w prawo, prawa łydka zostaje na popręgu, lewa za."
Z tego wynika, że łydki tak ogólnie należy trzymać na popręgu...? :) 

"Porady" na tym forum są niezmiennie bezcenne. 
koniara15demo, Jeśli szukasz sensownych porad w necie, to zmień też forum.
(2014/07/04 08:00)

karina660

linie prostą a wiesz dlaczego tak się działo ? bo byłaś nauczona jazdy na jednym koniu powinnaś na różnych koniach jeździć wtedy wykazują się twoje błędy (2014/07/04 19:58)

Gorąca piątka