Problem z łydkami

/ 4 odpowiedzi
W półsiadzie w galopie pięty idą mi mocno (za mocno) w dół tak że boli mnie cała noga.
Wiem że pięta w dół jest potrzebna, ale z tego co widzą obserwatorzy to mam praktycznie palce na piszczelu :-/
Normalnie na jazdach nie ma problemu bo galop mam tylko i wyłącznie w wysiadywanym, półsiad naprawdę bardzo bardzo rzadko... Jednak w terenach, zwłaszcza z szybszym galopem po jakimś czasie mam wrażenie że nogi mi zaraz odpadną :-P
Próbowałam obwiązać bandażem elastycznym kostki, aby staw nie zginał mi się tak mocno, ale strzemiona mi zaczęły wypadać... Co prawda łydka zaczęła mnie boleć dopiero pod koniec galopu i po treningu nie zwijałam się z bólu, ale te strzemiona...
Co mogę zrobić?
Ps.: Co jest lepsze dla konia ze szkółki-podkładka żelowa czy wełniana?
SrokatyArab

Obstawiam, że trzymasz stopę zbyt płytko w strzemieniu. Gdybyś opierała nogę prawidłowo, nie byłoby możliwości zbyt mocnego opuszczenia pięty. Żeby powiedzieć coś więcej przydało by się zdjęcie pokazujące ułożenie stopy i całej nogi. Prawidłowy półsiad wbrew pozorom wcale nie jest taki prosty, a jest bardzo dobrym ćwiczeniem na równowagę i elastyczność stawów. Warto o nim pamiętać i go nie zaniedbywać, nawet jeśli się nie skacze i nie jeździ w tereny. Jeśli rzadko jeździsz półsiadem to faktycznie mogą boleć łydki, dlatego dobrze jest się porozciągać w domu przed jazdą. (2015/06/13 17:42)

gniada1407

Spróbuj dać noge głębiej w strzemię ;) (2015/06/21 11:52)

Dollfy

Właśnie nogę mam dobrze w strzemieniu, strzemię mam akurat tam gdzie mam stopę najszerszą :-)
Boję się trochę o te nogi, bo w wakacje zaczynam dla odmiany trening skokowy więc półsiadu będzie dużo... (2015/06/21 19:44)

MalwinaL

Może powinnaś bardziej "trzymać" konia udami, kolanami? Wiem, że nie można zaciskać ich o siodło, ale z drugiej strony popadanie w skrajność też nie jest dobre. 
Radzę Ci takie ćwiczenie:: zrób pólsiad bez strzemion (bardzo męczące, ale też rozwijajace dosiad). "Wyczuj" jak układa się wtedy Twoje ciało, jakich mięśni wtedy używasz. I podczas jazdy ze strzemionami postaraj się używac tych samych partii ciała.
Z innej strony, możliwe że robisz półsiad zbyt wysoko.

Podczas prawidłowego półsiadu powinnaś unosić tylko kości kulszowe (a nie łonowe). 
Życzę powodzenia, 
Malwina (2016/10/22 21:11)

Gorąca piątka