Problem z piętą w dół bez strzemion ...

/ 8 odpowiedzi
Jeżdżę 3,5 roku i ostatnio zmieniła mi się instruktorka i wymaga trochę inaczej niż poprzednia ... poprzednia mówiła że bez strzemion stopy luźne i tak mi się jeździło całkiem Ok chociaż z piętą w dół mi się jeździ dużo lepiej bo koń lepiej reaguje na łydki więc chciałbym mieć pięty w dół nawet bez strzemion i w sumie dobrze że ta instruktorka tak wymaga ale tu się pojawia problem ...
Jak chcę dać pięty w dół bez strzemion to pięty najniżej mam na równo z palcami i nie mogę dać niżej ... a w kłusie to już w ogóle ciężko mi jest utrzymać pięty w dół bez strzemion ;(
Jak utrzymać pięty w dół bez strzemion ???:)
Hippika

W kłusie ćwiczebnym bez strzemion nogi powinny być luźne, a nie pięta w dół. Tylko w anglezowanym ustawiasz sobie nogę tak jakby jednak była w strzemieniu.  (2012/01/19 07:49)

ADI6464

Moja instruktorka tak wymaga więc ja nie mogę zmieniać jej reguł ...
A co to za różnica czy ćwiczebny czy anglezowany ???:) Albo się ma pięty w dół w ćwiczebnym i anglezowanym albo w ogóle ;) Bo mówisz że w jednym kłusie trzeba mieć pięty w dół a w drugim nie trzeba mieć ;) (2012/01/19 07:57)

izusiaaw

ja zawsze mam luzno o to chodzi zeby nie spinac miesni nog:) (2012/01/19 11:46)

użytkownik22294

ja zawsze mam luzno o to chodzi zeby nie spinac miesni nog:)

Właściwie to można mieć pięty w dole i nie być spętym... Wiem to trudne, ale nie polega to na opuszcaniu z całej siły i od siebie tylko na opraciu stopy na strzemieniu. Bez stremion to radzę nie prostować nogi lecz mieć ją trochę bardziej do siebie. Ale cała noga, nie łydka, bo wtedy jest jeszcze gorzej... (2012/01/19 13:36)

izusiaaw

kaska nie wiem czy dobrze cie zorzumialam, tzn mozna miec piety w dole i nie byc spietym okej tu sie zgodze, tlyko pozniej nie za bardoz rozumiem juza chodilo mi o to ze jak nie am sie piety w dol to latwiej sie wlaczyc w ruch konia<ocz. z pieta tez mozna> (2012/01/19 14:10)

ADI6464

Czyli co muszę zrobić żeby mieć pięty w dół bez strzemion w kłusie i ogólnie w dół bez strzemion ???:) Bo tak jak mówię najniżej opuszczę pięty bez strzemion równo z palcami a w kłusie to w ogóle nie mogę utrzymać pięty w dół ...
Instruktorka powiedziała mi żebym zadzierał palce do góry ;) (2012/01/19 16:13)

Wikusioweziowata

Weź na "sucho" stań na piętach. Czujesz jak Ci się układają wszystkie ścięgna i mięśnie ? Spróbuj tak trochę pochodzić, + łażenie z piętą w dół po schodach. Wtedy mięśnie " zapamiętają" jak są ułożone kiedy jest pięta w dół, i prawdopodobnie w siodle będziesz miał podobną postawę nóg/pięt. Wiem, trochę dziwne, ale mi pomogło :) (2012/01/19 16:24)

ADI6464

Spróbuję ... Czyli chodzi o rozciągnięcie ścięgna i łydek ???:)
A jak to nie wyjdzie to jest jeszcze jakiś pomysł ... bo rozciąganie mięśni i ścięgien trochę trwa ;) (2012/01/19 16:36)