problem z ręką

/ 5 odpowiedzi
Mam pewien problem z rękami. W kłusie i stępie mam totalnie prostą rękę (w galopie mam poprawnie). Wcześniej nie miałam takiego problemu, ale pół roku jeździłam na pewnej klaczy która mocno ciągnęła, rwała mocno do przodu i tak sądzę że to przez to. Staram się pilnować by mieć ugiętą rękę. Może coś pomożecie, dacie jakieś ćwiczenia, cokolwiek, pliss :)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

załóż konto zaloguj się

agnieszka-pojda

nie znam żadnych ćwiczeń, ale w czasie jady pilnuj ciągle ręki (2015/07/15 19:52)

izapyza

Moze problem lezy w nieodpowieniej długosci wodzy, tzn jezdzisz na za krótkiej?

Spróbuj jezdzic na dłuzszej wodzy, wtedy łatwiej zginac rekę w łokciu... Moze tez za mocno trzymasz wodze, powinna sie znajdowac w najgłebszej czesci dłoni, ale trzyma sie ja jak jajko, jednoczesnie pewnie- zeby nie wypadło, a zarazem bez sciskania, dłon musi byc zamknieta,i wszelkie półparady czyli delikatne wstrzymywania konie powinno sie robic z łokci, tzn blokujac je, a nie działajac reką. Kiedy nie chesz konia wstrzymywac, łokcie maja byc komplenie luzne, reka podąza za koniem- łokcie sie ruszaja- tu jest swietny filmik co to pokazuje, niestety anglojęzyczny

https://www.youtube.com/watch?v=w-MEsdOTisc

(2015/07/18 21:36)

sebik908

Moze problem lezy właśnie w nieodpowieniej długosci wodzy. Zwróc na to uwagę no i staraj się kontrolować rękę. (2015/07/19 20:30)

gupika

Może powinnaś się udać do dobrego ortopedy, który Ci zleci rezonans magnetyczny i sprawdzi czy nie masz pozrywanych ścięgien.Tutaj masz dobrego specjalistę ze stolicy- http://balumed.pl/specjalizacje/ortopeda-dorosli-i-dzieci/ (2015/08/13 15:43)

MalwinaL

Problem nie leży w Tobie, a na pewno nie w Twojej ręce. Jeśli podczas jazdy koń wyrywa Ci wodze z rąk (lub przynajmniej opiera się o nie pyskiem), jest to naturalne, że pociąga je do przodu (co powoduje rozprostowanie łokci).

Prawidłowo, koń powinien iść na miękkim kontakcie, w żadnym razie nie opierając się na wędzidle, ani "przeciągać" z jeźdźcem wodzy. Jeśli tak nie jest, muisz go oduczyć złego zachowania. Jak?

1. Pilnuj zaangażowania zadu (koń nie może obciążać zbyt mocno obciążać przedniej części ciała - w tym wędzidła, zamiast tego powinien przenieść ciężar na zadnie kończyny).
2. Za każdym razem, gdy koń zacznie się "wieszać" puść wodze, by zabrać mu oparcie dla pyska i nauczyć, żeby nie szukał równowagi na Twoich rękach. W tym samym czasie wspomagaj go pracą łydkek, które nakłonią go do zaangażowania zadu i pokazania mu prawidłowej  postawy.  (2016/12/17 19:30)

Gorąca piątka