problem z siodłem

/ 3 odpowiedzi
Witajcie, mam otóż taki uciążliwy problem z siodłem :/ Podczas jazdy zsuwa mi się w prawy, mój konik nie należy do chudych ale ma lekki łek, podciąganie popręgu nic nie daje a nie chcę konia udusić. Jest to uciążliwe bo nie można normalnie anglezować a lewe strzemie muszę mieć krótsze. Plis pomocy. Uczę się samodzielnie w swoim gospodarstwie.
rumel

parę pytań:
 - czy na innym koniu jest tak samo?
 - czy gdy jeździ ktoś inny - problem się powtarza?

jeżeli odpowiedzi na powyższe - są dwa razy tak - to siodło jest krzywe.
Jeżeli tak jest - oddaj do naprawy - bo meczysz siebie i konia. (2013/12/28 00:16)

SrokatyArab

werlak, Co to znaczy, że koń ma lekki łęk? Koń nie ma łęku tylko kłąb, siodło ma łęk. Popręg musi być odpowiednio mocno dopięty i uwierz mi, że o ile nie obwiniesz nim szyi, to konia nie udusisz, ponieważ popręg opiera się na żebrach. Jest jednak wielce prawdopodobne, że siodło zwyczajnie nie pasuje na twojego konia i nadaje się jedynie do wymiany. Każdy koń jest inny i należy, przy pomocy doświadczonej osoby dopasować do niego odpowiedni sprzęt. W dodatku to, że uczysz się całkiem samodzielnie nie wróży nic dobrego. Postaraj się chociaż o jakieś konsultacje z kimś kto zna się na jeździectwie, jeśli nie masz możliwości systematycznej jazdy z instruktorem. (2013/12/28 13:03)

Zenek

Myślę, że siodło jest źle dopasowane. Spotkałam się z podobnym problemem, mimo to, ze co chwilę podciągałam popręg siodło zjeżdżało. Wcale nie musi być złe, może po prostu nie pasuje do budowy twojego konia. (2013/12/30 14:46)