Problem z za duzym rozluznieniem

/ 1 odpowiedzi

Mam problem z prawdopodobnie za duzym rozluznieniem, siedze w siodle tak jakby niedbale, lataja nogi tzn dodam ze jezdze juz latami i dosc intensywnie po kilka razy w tygodniu, widze ze inne osoby co jezdza tyle co ja - to wygladaja b estetycznie.

Kiedy anglezuje to czesto wyraznie widac jak poruszaja sie moje kostki, jak wstaje to pieta wedruje b w dół, i mi mowiono ze to problem, ze noga ma byc nieruchoma. I zeby ja unieruchomic, probowac b deptac w strzemiona. Ale to deptanie powoduje przeciez, ze sie człowiek b spina?

Czy ktos zna recepte na za duze rozluznienie u jezdzca? Jedyne co mi wizualne wychodzi lepiej to skoki, sa b płynne podobno... Zauwazyłam, ze wiekszosc trenerów jedyny problem ze wszystkim wiaze z usztywnianiem, i zawsze tylko o tym mowa. a przeciez i jezdziec i koń moze byc tez za bardzo rozluzniony

tusia336

żeby działać łydką to trzeba mieć trochę napięte mięśnie, rozluźnienie dotyczy bardziej krzyża a nie nóg. noga powinna być tak ustawiona żeby plecy, biodro i kostka/pięta tworzyły poziomą linię prostą. jeśli nad tym popracujesz to myślę że przyzwyczaisz się do tego i Twój problem z nadmiernym rozluźnieniem nóg zniknie :) (2015/02/26 23:39)