Problem ze strzemionami metalowe czy plastikowe większe czy mniejsze?

/ 6 odpowiedzi
Mam zamiar zakupić w bliższym czasie strzemiona. Mam pewien problem. Jeżdżę w dużych metalowych strzemionach na wysokim koniu, który strasznie wybija i cała noga lata mi w strzemieniu jak również wypada. Zdaje mi się, że lepiej by było kupić plastikowe strzemiona o trochę mniejszym rozmiarze- (dobry pomysł?????) Czy są takie strzemiona (plastikowe) wyprofilowane? bądź wkładka do nich wyprofilowana????? Jeśli tak to podajcie jakiś link sklepu najlepiej w Szczecinie. Pozdrawiam wszystkich.
maciek0538

Czasami też wypadają mi przy cofnięciu łydki przy skoku... :( (2012/04/05 00:36)

maciek0538

Czy ktoś mi pomoże? :( (2012/04/05 10:00)

użytkownik13755

Wiesz to,że Ci nogi wypadają ze strzemion to zapewne nie wina strzemion,a tego,że nie ciągniesz pięt w dół. :D Konia w sumie też,ale to koń robi Ci tę przyjemność,że możesz na nim pojeździć,więc cóż,czas zacząć jeździć. (2012/04/05 17:05)

Karina83

Jeżeli chodzi o wybór strzemion, to zapomnij o plastikowych. Jeżeli gubisz strzemiona podczas jazdy, to lekkie plastikowe strzemiona będą Ci jeszcze bardziej latały po bokach,będzie problem ze złapaniem ich. Metalowe są cięższe i bardziej stabilizują puślisko- jest w miarę w jednym miejscu.Co do rozmiaru- najlepiej poproś o pomoc trenera,niech podpowie Ci,jaki rozmiar będzie dla Ciebie najlepszy- wiadomo,że nie mogą być zbyt małe,bo jest to niebezpieczeństwo zaklinowania nogi. (2012/04/07 21:41)

shiningami

Ja mam przy ujeżdżeniówce i przy jednym skokowym plastikowe, a przy drugim skokowym i wszechstronnym mam metalowe i w sumie nie robi mi wielkiej różnicy w których jeżdże (2012/04/07 21:52)

Wild Horse

Zgadzam sie!
I naprawde odradzam plastikowych. Sa bardzo niewzgodne a ponadto ciezko je dopasowc. (2018/01/08 19:06)

Gorąca piątka