Problem ze strzemionami..

/ 2 odpowiedzi
Hej wam wszystkim mam pewien problem odnośnie jazdy konnej ale może zacznę od początku. :)Dopiero zaczynam swoją przygodę z końmi, bo jeżdżę dopiero z 3 miesiące tylko ze względu na brak możliwości jazdy pod okiem instruktora (w pobliżu nie ma żadnych możliwych stajni, a jak są to mają ceny z kosmosu) jeżdżę na koniach znajomej, która sama też jeździ średniawo i nie potrafi mi pomóc w jakimś większym stopniu dlatego zwracam się do was. A więc. Podczas jazdy kłusem zwłaszcza szybszym nogi wypadają mi ze strzemion. Nie są one za długie, bo mam na ostatniej dziurce, a gdy już nie wypadają to wtedy dosiad jest nieprawidłowy. Doradźcie mi coś, może jakieś ćwiczenia albo coś w tym stylu, żeby móc spokojnie jeździć :( 

emolkaa

Hmm... strzemiona zazwyczaj wypadają początkującym (i nie tylko), ponieważ mają niestabilną łydkę i niewystarczająco piętę w dole. Poradziłabym Ci jazdę na lonży, bo zgaduję, że miałaś góra jedną? Uspokoisz dosiad, rozluźnisz się. Tylko pytanie brzmi, czy ta twoja znajoma umie prowadzić lonżę? I jak ona jeździ "średniawo" mając swoje konie, to czy ktoś ją trenuje, patrzy na jej postępy? Wtedy ona rozwijając swoje umiejętności, więcej mogłaby pomóc tobie... Po za tym, radziłabym ci dużo czytać SENSOWNYCH KSIĄŻEK o jeździe konnej, albo chociaż jakiś magazynów jeździeckich <osobiście polecam Gallop>. Wiadomo jednak, że nic nie zastąpi praktyki i wielu spędzonych w siodle godzin. Dobrze jest też, gdy ktoś będzie patrzył jak jeździsz i oceniał twoje postępy. Poszukaj w okolicy osoby, która dobrze jeździ i mogłaby ci pomóc.Najlepszym rozwiązaniem, które przyniesie najlepsze efekty, jest jazda w stadninie. Piszesz, że "jak są to mają ceny z kosmosu" - może zastanów się nad fachowym treningiem np raz na 2 tyg? Myślę, że takie jazdy, chodź nieczęste, dadzą ci podstawy (o ile tamtejszy instruktor przykłada się do swojej pracy). To tyle moich rad - Powodzenia ^^ (2013/09/24 18:55)

MalwinaL

Najważniejsze jest obciążenie strzemion. (2017/06/09 19:29)