prośba dot. nazewnictwa

/ 5 odpowiedzi
Witajcie!Jestem świeżakiem i nie ukrywam w wielu kwestiach związanych z końmi po prostu laikiem. Podjąłem jednak wyzwanie w ramach pracy inżynierskiej zaprojektowania stajni dla 16 koni oraz jej otoczenia. Potrzebuję Waszej wiedzy! :) Na ten moment nie wiem jak nazywa się to koło na wolnym powietrzu, w którym konik może chodzić dookoła. Z tego co wiem używa się go np. aby oswoić z koniem osobę, która nigdy nie jeździła konno. Wiecie o co mi chodzi? Jakby ktoś znał także przykładowe wymiary byłoby super, bo chcę takie coś zamieścić w projekcie.Z góry bardzo dziękuję!Mateusz
patrycja64

Twoja wypowiedź może nie dała jakiegoś pełnego opisu ale wydaj mi się że mówisz o lążowniku :) . Można n anim lążować konie , jak już wspomniałeś oswajać zwierzę z człowiekiem . Lążownik może być odkryty i kryty . Co do wymiarów średnica: 12-18m - w zależności od wielkości konia oraz stopnia wyszkolenia (konie duże, a co za tym zazwyczaj idzie - długie - oraz konie rozpoczynające trening/niewygimanastykowane powinny być lonżowane na kole o większej średnicy). Mam nadzieję że pomogłam i załączę ci zdjęcie krytego lążownika żebyś mógł skojarzyć czy o to ci chodziło :) Xd . A odkryty lążownik jest taki sam tylko bez dachu :) . Pozdrawiam Patrycja ...           

(2014/12/10 07:26)

patrycja64

PS : Wpisz sobie w gogle lążownik i wyskoczą ci kryte i odkryte :) pozdro (2014/12/10 07:29)

bakshish

tak tak tak! dokładnie o to mi chodziło :) dziękuję Ci serdecznie! (2014/12/10 14:28)

patrycja64

Cieszę się że pomogłam :D ... (2014/12/10 15:08)

Honeonna

LONżownik, jeśli już. (2014/12/10 18:57)