Proszę o opinie na temat tego siodła

/ 3 odpowiedzi
Witam wszystkich, zwracam sie z prośbą do forumowiczów o wyrażenie swych opinii na temat siodła, widocznego na zdjęciu. Jaki to rodzaj i do czego się nadaje (jeśli w ogóle ). Wiem tylko,że jest ręcznie szyte,z czarnej skóry i ma rozmiar 17" (marki nie znam,właściciel siodła mówi,że przywiózł je ze Stanów, a na siodle widoczna jest jedna litera D). Szukam siodła dla córki,ale że to ma być niespodzianka, to jej nie mogę zapytać. Proszę powiedzcie mi, co o nim sądzicie. Jeśli ktoś zna sie na tym dobrze to może podałby cenę, jakej jest  (mniej wiecej ) warte. Dodam,że siodło jest nowiutkie,a do siodła jest cała reszta ( popręg, puśliska i strzemiona, a nawet czaprak). Nazwy te nie są mi obce,ale na tym kończy się moja wiedza w tym zakresie :-(Za wszelką pomoc z góry dziekujęEliza

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

załóż konto zaloguj się

ozehowa

Jeżeli nie ma się wiedzy na temat dopasowania siodła to radzę się skontaktować z kimś kto wie z czym to się je. Źle dopasowane siodło do konia może mu przysporzyć wiele problemów zdrowotnych i powodować dyskomfort, gdyż może uciskać łopatki, być za szerokie/ za wąskie, za długie, opierać się o kłąb  itd. Dla jeźdźca także źle dopasowane siodło nie pomoże, gdyż będzie bardziej przeszkadzało niż pomagało osiągnąć odpowiedni dosiad. Każde siodło przed zakupem powinno być przymierzone i do konia i jeźdźca gdyż nie ma uniwersalnego rozmiaru bo każdy koń jest inny. (2014/04/19 17:25)

Elizowka381

No to z niespodzianki nici :-( (2014/04/19 19:44)

siskiss

czemu nici ? Może przecież Pani przyjechać do stajni kiedy córki nie będzie przymierzyć z kimś ze stajni i po kłopocie ;) (2014/04/20 10:27)

Gorąca piątka