Proszę o Pomoc!

/ 4 odpowiedzi
Witam! :)
Chciałabym się dowiedzieć od was kilku rzeczy :) Nie wiedziałam do końca gdzie mogła bym się tego dowiedzieć i mam nadzieje, że dobrze trafiłam.
Pewnie większość z was tutaj posiada bardzo duże doświadczenie związane z końmi, hodowlą itp. A nawet posiada własnego ulubieńca :) 
Jestem pewna, że są tacy którzy marzyli o tym i te marzenia spełnili lub do nich dążą tak jak ja.
Zawsze marzyłam od dziecka, o wyprowadzce tam gdzie będę mogła w spokoju pojąć naukę jazdy konnej a w przyszłości mieć swojego ukochanego towarzysza. 
Niestety nie dla wszystkich jest to możliwe - ze mną było tak, że nie tylko totalny brak funduszy spowodował przerwanie nauki, której tak bardzo pragnęłam, ale też problemy rodzinne i poważne wtedy problemy ze zdrowiem. Ponieważ mieszkałam w centrum miasta, nie miałam nawet innej możliwości kontynuowania tego co zaczęłam. Pojęłam kilka rzeczy, ale wiadomo że wszystko wymaga praktyki i rutyny. Jest mi z tego powodu bardzo przykro. Ktoś mi kiedyś powiedział, że marzenia zawsze pozostaną, ale to czy się spełnią zależą tylko od nas samych. 
Chyba szczęście lub wiara w to wszystko dała mi siły. Zaczęłam od nowa - cudem poznałam narzeczonego. Razem postanowiliśmy i niedawno wyjechaliśmy za granicę na stałe. 
W Polsce nie widzę perspektyw.
Za to tutaj odżyła mi wiara w kontynuowanie tego wszystkiego. Chce poznać tutaj ludzi, którzy nauczyli by mnie tego wszystkiego czego udało mi się nauczyć - od początku. Ale do czego zmierzam. Chciałabym, nie wiem w jakim okresie czasu - kupić to cudowne zwierzę. :)
Chciałabym to zrobić w Polsce, ale nie mam zielonego pojęcia gdzie, jak i co do tego wszystkiego potrzeba. Ponieważ chciałabym sprowadzić go tutaj (dodatkowym problemem może być to, że mieszkam na Wyspie). I dlatego ważne jest dla mnie dowiedzieć się, jak to wszystko przebiega - od wyboru, zakupu po transport tutaj. (Oczywiście zamierzam to zrobić dopiero jak uda mi się podszkolić z całego możliwego zakresu wiedzy o posiadaniu konia - ponieważ zdaję sobie sprawę, że zakup konia to BARDZO ODPOWIEDZIALNA DECYZJA). Bardzo proszę o możliwe porady i odpowiedzi :)
jestemzlasu

Ale o co właściwie pytasz? Jak kupić konia? Po pierwsze - określasz swoje wymagania i budżet. Potem przeglądasz ogłoszenia, wybierasz konie, które cię interesują, jedziesz je obejrzeć, wypróbować, jeżeli któryś ci odpowiada to jedziesz go zbadać z weterynarzem, jeżeli jest zdrowy, to podpisujesz umowę i płacisz. Nic skomplikowanego.
Pytanie tylko jak byś chciała zrobić to na odległość i dlaczego koniecznie chcesz kupić w Polsce? O niebo prościej i taniej wyjdzie na miejscu. (2014/08/02 16:55)

izapyza

Jak dla mnie to nic prostego, taki zakup konia, tyle ze zadałas takie pytanie, zeby trzeba by ksiazke napisac zeby ci odpowiedziec, wiec najlepiej po prostu siegnij do literatury, wiele podreczników tez omawia kwestie zwiazane z doborem konia do zakupu, fajnie to było opisane np. w ksiazce Jocelyn Drummond pt. Jezdziectwo... (2014/08/03 14:30)

silversteed

Pracuję w tym światku już od wielu lat i z doświadczenia wiem, że warto jest się zwrócić o pomoc do instytucji zajmujących się sprzedażą koni (nie handlarzy). Np tak jak my. Są to ludzie którzy pomagają znaleźć konia spełniającego dane wcześniej przez Ciebie kryteria, można powiedzieć, że wykonują za Ciebie czarną robotę jak chodzi o szukanie - Ty masz podane na tacy to czego szukasz ;) Dodatkowo my na przykład oferujemy też trening koni i jeźdźców, jak i również zajęcia teoretyczne, które przygotowują nabywców do pracy z nowym członkiem rodziny :) Może właśnie czegoś takiego powinnaś poszukać?
Gdybyś była zainteresowana podaję link do naszej strony: 
http://horses-for-sale.wix.com/silversteed

PS Na stronie wystawiona jest tylko część koni, więc warto napisać na maila czego potrzebujesz, a może okaże się, że akurat mamy takiego konika ;) (2014/08/10 21:33)

fryzka112

Ja radze tak: znajdź konia marzeń pojeździj na nim troche. Nie kupuj konia pochopnie i nie przez internet, Znajdź stadninę która oferuje sprzedaż koni. Kup jak już to konia odpowiedznio dobranego. Najlepiej konia-nauczyciela. transport to najmniejszy kłopot sa przecież statki transportujące zwierzęta na wyspu lub do innego kraju. Jeśli nie statek to samolot. Życzę Ci abyś znalazła konia marzeń i wygrywała wszystko co chcesz :) (2014/11/21 21:03)