Prowadzenie

/ 6 odpowiedzi

• konto usunięte

Mam mały problem. Podczas prowadzenia na uwiązie moja 2 letnia klacz bezustannie próbuje mnie wyprzedzać. Jak powinnam temu zaradzić?
Mojkondemona

Myśle że, tutaj mamy jej pomóc.Nie krytykować. (2015/01/10 19:08)

Hrenna

Ale według jakiegokolwiek inteligentnego myślenia, powinno się mieć chociaż podstawy obcowania z końmi, żeby go w ogóle mieć...No ale dobra jak mamy pomóc, to pomożemy.
Możesz albo jak ona próbuje cie wyprzedzić robić od razu kółko i tak aż do znudzenia, albo po prostu wziąć bacik i zagradzać jej drogę, jeżeli tylko zaczyna się pchać do przodu, popukać w klatkę piersiową (nie mam na myśli bicia), ręką cofnąć, po prostu nie pozwolic się wyprzedzić, ale do tego też trzeba mieć umiejętności, bo wypadałoby być wtedy spokojnym, opanowanym, niezdenerwowanym, ani niespiętym. Także powodzenia w szukaniu sobie odpowiedniej osoby, która pokaże ci, jak sie powinno z takim koniem pracować. Zwłaszcza, iż jest to kon młody, który tak czy siak cie wykiwa i zrobi z tobą co będzie chciał, chyba, że weźmiesz sie w garść i naprawdę kogoś poprosisz o pomoc, albo sama coś wykombinujesz (tylko oby ta druga opcja nie zaszkodziła ani koniowi, ani tobie).Pozdrawiam. (2015/01/10 21:57)

misio

Ja mam kuca który też wyprzedza i ciągnie cię za sobą cwałem lub galopem żeby tego nie robił trzeba zrobić z nim małe kółko tobie też to polecam bo to krótki i dobry sposub. (2015/01/12 07:11)

Dominika koniara

kiedy próbuje cię wyprzedzić spróbuj poluzować i szarpnąć za uwiąz. Rzecz jasna tak żeby nie zrobić jej krzywdy, ale by to poczuła i zrozumiała, że to TY jesteś jej przywódcą a nie ona twoim ;)
Mam nadzieję, że pomogłam (przynajmniej starałam się pomóc) ;* (2015/01/13 12:42)

LoveeKoniki

Ja jak prowadzę konia , to tak jakby "zamykam mu przejście" inaczej mówiąć wystawiam bat w poprzek kiedy idzie obok mnie więc jest tak jakby "ogrodzony" (2015/01/20 16:04)

Gorąca piątka