Przyuczenie konia do zaprzęgu

/ 2 odpowiedzi
Mam pytanie dosć nietypowe i prosze o rade ; przyuczam konia do zaprzęgu  chomąto przyjął opone ciągnie bez problemu    natomiast boi sie dyszla od bryczki   jak go oswoić z nim??
użytkownik19660

Najlepiej zlecić to komuś, kto się na tym zna. Łatwo konia zepsuć i narazić na utratę zdrowia i siebie i konia. To nie jest zabawa do kogoś, kto chcę się dowiedzieć jak to zrobić na forum.
Brałam udział w zajeżdżaniu kilku koni do bryczki a potem sama je szlifowałam w ruchu ulicznym i wiem ile siły i odwagi (może i szaleństwa) to wymaga. (2012/03/07 20:44)

Robi

Witam jesli moge dodac  to jest już sukces ze tak daleko pan zaszedł  majac konia checi i cel jego realizacji... natomiast ja zalecam popracowac z koniem na kole o srednicy od 15 do 20 metrow i lonzowac go na dwóch wodzach do czasu az zacznie chodzic w trzech chodah płynnie i regularnie nie zapominajac o nauce cofania co moze być kluczowe w pana przypadku  i w ten sposób powinien się zmniejszyć opór przed dotykaniem boków konia przez dyszelki, jesli sie na coś zdałem to życzę zadowolenia z pracy (2012/03/13 16:30)

Gorąca piątka