punkty na forum

/ 6 odpowiedzi
Ostatnio dodałam parę wpisów na blogu, komentarzy itd. a suma punktów stoi w miejscu. Co jest tego przyczyną? przychodzą mi wiadomości ,że dostaje 5-tkę od redakcji ale punkty się nie pojawiają
ariam

może się zamulili? :) (2013/05/29 15:58)

Hippika

A właściwie to po co są te punkty? (2013/05/29 16:08)

ariam

Te punkty są po to, by dłużej siedzieć na galopuje i by było nas coraz więcej. No bo po co wtedy reklamy i to płatne? Sama sprawdzałam ofertę chyba z 3 sklepów reklamujących się na portalu...

Dobrym pytaniem jest również to kiedy i w jakiej skali dokładnie je przyznają. (2013/05/29 16:21)

Hippika

No, ale co daje to, że ma się te punkty? (2013/05/29 19:00)

sarutek21

nic nie dają. co nie zmienia faktu, że chce wiedzieć czemu nie są przyznawane  (2013/05/29 20:58)

Honeonna

Po co punkty? Z tego, co mi przychodzi do głowy:-zdobywanie punktów dla własnej satysfakcji-zdobywanie punktów z chęci wyprzedzenia innych
Z tego wynika zwiększenie przywiązania użytkowników do strony ("Mam już tyle punktów, nie mogę tak po prostu przestać tu pisać!" i "Mam tak mało punktów, muszę coś napisać!"), co powoduje większy ruch i zyski.
-wskazówka, kto ile już napisał- sposób na odróżnienie stałych użytkowników od zupełnie nowych. Inna sprawa, czy ilość wpisów idzie w parze z jakością.
Dla wielu ludzi, np. mnie, punkty nic nie znaczą, czasami tylko chce mi się lekko śmiać, kiedy widzę kogoś, kto nabił punkty bezsensownymi wypowiedziami, a ma ich więcej niż osoby dużo bardziej dla mnie wiarygodne (o ile w internecie można mówić o wiarygodności). 
A co tak naprawdę nam dają punkty...? Hm, chyba nic, przynajmniej teraz nic specjalnego nie zauważyłam. Nie było informacji o dodatkowych funkcjach czy czymkolwiek, nawet innego koloru nicka nie dostajemy :), więc to pewnie bez znaczenia. No chyba że ktoś woli mieć nad nickiem srebrne koniki, a nie brązowe. (2013/05/29 21:08)

Gorąca piątka