Pytania na brązową odznake PZJ

/ 3 odpowiedzi
Ile razy można się pomylić jak się zdaje pytania na brązowej odznace???Moja koleżanka się mnie spytała a JA nie wiedziałam.Z góry dzięki :)
Radosna02

Wpisz w google 'regulamin na odznakę jeździecką' - powinny być tam takie informacje ;) (2014/01/07 19:40)

Ania S

Zależy od egzaminatora. Znam ludzi, którzy nie odpowiedzieli na żadne pytanie, a i tak zdali :P Ten cały egzamin to bardzie pogawędka o koniach i jeździectwie, niż "egzamin" ;] (2014/01/17 17:25)

MalaMiss

Ogólnie, aby zdać, musisz odpowiedzieć dobrze na połowę zadanych ci pytań. Pytanie teoretycznie są po jednym z każdego działu.
Ja np miałam: co to są foule? Wymień zasady bezpieczeństwa w terenie. Czym różni się linia przeszkód i szereg przeszkód? Które z pomocy jeździeckich są pomocami aktywizującymi, a które ograniczającymi.
Ogólnie rzecz biorąc banał, ale nie lekceważ teorii. Ja tak zrobiłam i na pierwszym egzaminie, zdałam śpiewająco Ujeżdżanie i Skoki, a zawaliłam teorię, bo nie przyłożyłam się do tego specjalnie. Za drugim razem się przygotowałam i zdałam bez większego problemu, chociaż miałam łatwiejsze pytania xd.
Podsumowując, nie stresuj się, bo Brązowa Odznaka nie jest trudna. Musisz mieć dobrze opanowany dosiad, pomoce jeździeckie i doskonale znać trasę. Ja osobiście jestem pewna, że nigdy jej nie zapomnę xd I nie wolno zlekceważyć żadnej z części :D
Powodzenia na egzaminie ^^ (2014/03/03 18:30)