Pytania na odznakę PZJ

/ 4 odpowiedzi
Mam pytania o brązową odznakę jeździecką:Jakie są najczęściej zadawane pytania albo jakie ktoś miał? I ile z 345 pytań pytają?Czy egzaminatorzy widzą jak kiełznasz i siodłasz konia?Czy jest trudno zdać?Czy ustawienie przeszkód jest trudne np. żeby skoczyć zawrócić itp.Czy jest duży stres?Czy jak cię pytają o pytania jaka jest atmosfera poważna miła śmieszna i ile razy można się pomylić?Ile trzeba jeździć żeby zdawać?Jakie umiejętności trzeba posiadać żeby zdawać?Gdzie można zdawać?
Z góry dziękuję za odpowiedzi!! :) :D
korona2001

mogą zapytać cie o każde jakie chcą z tych  345 pytań ;p    Tak widza jak siodłasz i czyścisz konia  i oceniają czy zaliczony czy nie zaliczony ;p  no stresik jest xd  Wiesz ja miałam pytań 8 albo 10    ale   trzeba zdać przynajmniej połowę czyli wychodzi 5 pytań zaliczonych  musisz mieć  , później zależy od sędziego  jak ma chęci to spyta  cie kolejny raz   i pomoże ci zdać ( dopyta kolejne pytania )a jak nie  to  niestety, ale nwm pytaniach raczej nie oblewają ;p  Co do  przeszkód są  duże odległości i  na zakręty też jest dużo miejsca ;p A co do umiejętności to tak jak  są wymagane ;p Powodzenia :) (2014/01/11 22:36)

Cavallino

To wszystko zależy od egzaminatorów. Mnie pytały sędziny 3. 

1. Czy konie chorują na grypę?

2. Co to są pomoce jeździeckie?

3. Po co stosujemy trociny dla konia?

Ale od razu mówię. Naucz się wszystkich, bo nigdy nie wiadomo na jakie trafisz, ale jedno jest pewnw, na pewno zapytają o wszystkie, nie koniecznie jednej osoby ,ale każdemu po kilka.

W obsłudze stajennej jest takie coś. U mnie było tak ,ze jedna osoba kiełznała (tylko wkładała wędzidło), druga zapinała podgardle i nachrapnik, inna zakąłdała siodło, inna podpinała popręg, inna zakładała tylne ochraniacze, inna zakładała przednie ochraniacze itp.

Zależy w jakiej stajni zdajesz. W Aromerze jest baaardzo trudno. Bardzo surowi sędziowie. Na moim egzaminie zdawalność wynosiła ok. 60%.

Nie jest trudne, bardzo proste. Dwie przeszkody po przekątne. Ogólnie jest ich cztery, dwie stacjonaty, krzyżak z drągmi ,który jedziesz z kłusa oraz okser.

U mnie był ogromny ;P

Na moim egzaminie poważna. Ogólnie miałam wrażenie jakbym była na IO ,a nie na BOJ, u drugiej sędziny było fajnie i śmieszne, bo była mniej poważna.

Wszystko zależy od umiejętności. Zdajesz kiedy uzna instruktor ,że jesteś gotowa.

Podstawy ujeżdżenia i umiejętność skoków do 70cm.

W każdym ośrodku, który ma certyfikat PZJ. Najlepiej poszukać na stronie PZJ.

(2014/01/11 23:59)

julia-miaskiewi

Mnie zapytali : Jakie są podstawowe maści konia ?Jakie znam rodzaje pasz ?I jeszcze jedno ale nie pamiętamU mnie nie widzieli jak siodłasz konia bo razem to robiłyśmy Jeśli dobrze jeździsz to bez problemu zdaszNp. Przeceniła swoje siły mówiła że ujedzenie to pestka a potem miała 5.2 czyli pojechała nie za dobrze ( natomiast od 5 się zdaje) Myśle że trzeba być pewnym jak jeździsz Ustawienie przeszkód dosyć proste taki krótki parkurJa się trochę stresowałamU mnie była miła i śmieszna atmosfera bardzo przyjemna Ja zdawałam w Szarży w Bolęcinie i było superJeśli zdasz pod koniec dostajesz katreczkę z ocenionym twoim przejazdemMam nadzieje że pomogłam (2015/05/17 10:57)

runowo

Witam na naszej stronie znajdziesz pełna odpowiedź oczywiście możesz tez zdac na odznakę w wakacje http://runowo.pl/stajnia/odznaki-pzj/ (2015/05/17 13:53)