Rajdy konne jako dziedzina sportowa?

/ 5 odpowiedzi
Witajcie!
Mam do Was takie pytanie.Wiem, że w innych krajach rajdy konne są też uważane za dziedzinę sportową, i są w nich organizowane różne zawody, a jak w tej sprawie jest w Polsce? Czy jest coś takiego? Jeżeli tak to takie kryteria trzeba spełniać, aby wziąć udział?
blackhorse93

Hmm.. ja nie słyszałam o takim czymś, na czym głównie to polega? (2011/02/25 19:40)

Oczy Nocy

Ja czytałam o tym w Niemieckich książkach. No i polega to na tym, że jeżdziec ma jak najszybciej dojechać do końca rajdu, jednak musi on zaliczyć podczas rajdu kilka punktów kontrolnych na których mierzony jest stan zdrowia konia,  wiadomo można przejechać cały czas galopem ale kontrolę trzeba przejść, jeżeli się jej nie przejdzie nie kontynuuje się rajdu, lub w miejscu kontroli czeka się na stabilizację m.in. tętna. Można jechać wszystkimi chodami, no i rajdy są, że tak powiem mniej eleganckie. Jak dla mnie to jest super i wymarzona dziedzina sportu. (2011/02/25 21:11)

Irys

tak, rajdy traktowane są jak dziedzina sportowa tak jak skoki czy ujeżdżenie. Poprzednicza bardzo dobrze to opisała wieć nie ma sensu sie powtarzć - dodam tylko kilka słów. Rajdy są podzielone na kategorie wg trudności, są klasy L, CEN/I*, CEN/I**, CEN/I*** oraz CEI****

L - długość 20-39km

CEN* I CEI* - 40-79km

CEN** i CEI** - 80-139km

CEN*** i CEi *** - 140 - nie więcej niż 160 km

CEI**** powyżej 160km, są to Mistrzostwa Świata lub Kontyntentu.

Po każdym odcinku jest przegląd wet. i obowiązkowy odpoczynek.nie ma specjalnych wymogów o do strojów

(2011/02/25 22:25)

blackhorse93

Hmm.. ciekawe, u nas w Polsce są organizowane takie rajdy? (2011/02/26 19:14)

Oczy Nocy

Już poszukałam i znalazłam :) Tak są organizowane niestety kompletnie nie w moim regionie :/ No ale może kiedyś uda mi się wystartować :) Wszystko macie na tej stronie http://www.endurance.pl/ (2011/02/27 11:55)