Ręce w kłusie i anglezowaniu

/ 10 odpowiedzi

• konto usunięte

Powożenie
Wlaśnie mam taki problem że jak kłusuję i anglezuję rence mi się ruszają,,staram się unikać tego ale nie da rady czy ktoś ma jakieścwiczenia żeby opanować ręce..
Karolla

ja mam ćwiczenie

weź kilka książek [najlepiej jedną, ale grubą]

ręcę trzymaj pod kątem prostym i połóż na nich książkę.

Niech ktoś ją przywiążę, a Ty sobie poskacz, ale tak, żeby ręcę były w miarę sztywno i 'podskakiwały' jak najmniej .

Koloeżanka tak cwiczyła, ja osobiście nie wiem jak to działa i czy to działa.

(2011/03/23 17:29)

patrycja95

jak jeździsz to weź sznurek, zakładasz koniowi na szyje i chwytasz go razem z wodzami, sznur amortyzuje wstrząsy i po czasie zaczyna pomagać. Mi jeszcze kazali wyobrażać sobie, że tacę mam w rękach ;d (2011/03/23 18:44)

Hella

Niektóre czapraki mają drugą parę szluwek które nie wiadomo do czego służą. Niektórzy przyczepiają je jakoś do siodła ale ja tego nie robię bo nie ma potrzeby. Można chwycić za nie i wtedy siłą rzeczy ręce nie będą ci podskakiwały. Ja sama tego nie próbowałam ale myślę że to dobry pomysł. No w końcu jest mojego autorstwa. (2011/03/23 21:55)

kiniak

To takie coś jeszcze ;P : 

Stań w rozkroku przy blacie/stole/parapecie, zegnij kolana (tak jakbyś siedziała w siodle) -> połóż dłonie kciukami w górę na stale -> teraz staraj się anglezować, prostuj i zginaj kolana -> Zwróć uwagę że przy anglezowaniu to ŁOKCIE są naszym amortyzatorem (to one się zginają ) a dłonie mogą w tym momencie spoczywać w jednym miejscu.

Teraz przełóż to na jazde konną i ćwicz :) Jadąc myśl, że ręce masz właśnie położone na stole albo tak jak dziewczyny pisały trzemasz tacke itd itd :D

(2011/03/24 15:30)

użytkownik13755

em ...
niestety nie wiem jak mogłabym Ci pomóc,ale przede wszystkim ćwiczyć,ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć . !
;) (2011/03/24 17:49)

doma27

weź dwa kubki i nalej do nich trochę wody. Udawaj, że kłusujesz i spróbuj nie wylać wody... z czasem dolewaj coraz więcej wody, aż do czasu kiedy kubek będzie prawie pełny, a ty pewna,że masz kontrolę nad swoimi rękami. polecam!!! ;) (2011/03/25 14:21)

Korciaxd

Pamiętaj ,że podczas anglezowania twoje dłonie nie powinny się poruszać ,bo możesz wtedy pociągnąć konia wodzami i zniechęcić go do wspułpracy z Tobą .Polecam ćwiczenie ze szklankami ,ale pamiętaj ,że podczas anglezowania (Twoje dłonie zostają w miejscu !) Twoje łokcie delikatnie uginają się i rozprostowują .

Mam nadzieje ,że pomoże =)

(2011/05/03 20:57)

Gorąca piątka