Rękawice do jazdy konnej

/ 32 odpowiedzi
Siiieeemanko ;* Mam jeden dylemat ^^ I poprosze was o pomoc kochani. Jakby co jestem tu nowa chociaz wczesniej mialam konto ale zapomnilalam loginu i hasla ;d To moj pierwszy post. A wiec moze przejde do rzeczy... : nw. jakie rekawiczki kupic (oczywiscie do jazdy konnej ;D ). Albo takie skorkowe to sama sobie kupie bo u mie tam w sklepie sa albo przez allegro : http://allegro.pl/odziez-i-obuwie-rekawiczki-112322?gclid=CKD7mtyxgbQCFYxa3godeXYAHg ◄
Nie jestem bardzo przekonana do tych rekawiczek z allegro. Ale musze sobie jakies kupic bo teraz zima a w tych normalnych rekawiczkach wysuwa mi sie uzda... ;/ Prosze was o pomoc. A wg. skorkowe rekawiczki sie nadadza? Bo jeszcze nie jezdzilam z rekawiczkami i nie wiem. Moze ty wiesz i mi powiesz? Jesli wy macie jakies fajne rekawiczki ktore mozna kupic przez internet dajcie linka ;) Dziekuje wam bardzo z gory i pozdrowienia ;*
Paaaa. ^^
Oczy Nocy

Ja z rękawiczkami miałam taki problem że je bardzo szybko gubię, dlatego miałam najtańsze z Decathlonu. Kosztowały bodajże 10 zł. I tak na prawdę były fajne. A na zimę zakładałam pod nie zwykłe rękawiczki. Co do rękawiczek skórkowych wydaje mi się że nie spełnią zadania i wodza będzie się w nich ślizgać. (2012/12/04 21:43)

galoopem

Po pierwsze. Nie może ci się wyśliznąć z ręki uzda (ogłowie!). Ewentualnie wodze ; ))
Polecam zamykać palce na wodzach. To powinno pomóc ...
A co do rękawiczek .. Ważne, aby były po prostu wygodne i elastyczne ; )) 
(2012/12/04 21:44)

matrixx

Temat rękawiczek to temat u mnie przerobiony, których ja nie próbowałam aby były warte swojej ceny i trwałe przy tym wygodne i elastyczne...

Co do zwykłych decathlonowych tych za 10zł antypoślizgowych to jakoś ja za nimi nie przepadam, aczkolwiek jak na cenę to i tak spełniają swoje zadanie bardzo dobrze. Bo jeśli ktoś jeździ rekreacyjnie to posłużą mu długo! :)  Ja osobiście te rękawiczki używam latem, bo są cienkie i ręka się nie poci, ale niestety jedną parę mam na miesiąc-dwa bo się drą jeżdząc co drugi dzień kilka koni.

Dobre rękawiczki ma firma HKM i Horze -> jedne z moich rękawiczek, które także mi dobrze służyły.http://www.okser.pl/horze-rekawiczki-syntetyczne-verona-p-8152.html
Firma EQUI-THEME - te aktualnie posiadam, ale są ''na wykończeniu'' -> http://www.amigo-konie.pl/2055.html

i najlepsze rękawiczki jakie kiedykolwiek miałam [i mam], a zwłaszcza na gorące i upalne dni to oczywiście rękawiczki roecklego, niestety cena robi swoje, ale warto bo jak inne, dobre rękawiczki miałam po max pół roku te mam 1.5 roku i są w stanie bardzo dobrym.http://www.amigo-konie.pl/42-roeckl-3301-208-lihgt-grip.html
ale zdecydowanie nie polecam rękawiczek siateczkowych tej firmy, dokładnie tych ->http://www.amigo-konie.pl/4929.html  ponieważ siateczka rwie się między palcami po jakimś czasie.

Pozdrawiam!
(2012/12/05 15:18)

prada55

Ja miałam dość ciekawą historię z rękawiczkami.
Tak jak koleżanka 'Oczy Nocy' też miałam takie za 10zł tyle, że nie z Decathlonu. Na prawdę polecam je na wiosnę i lato- moje wytrzymały ponad rok a potem zahaczyłam o słupek przy ujeżdżalni i niestety się rozdarły. W każdym razie jeśli chcesz rękawiczki na zimę i bardziej już wytrzymalsze to polecam pochodzić po sklepach, a nie na Allegro- proponuję przymierzyć, spróbować poruszać palcami itd.
Ja szczerze polecam takie właśnie przymierzone.

Pozdrawiam serdecznie. (2012/12/05 15:52)

Koniaaara

hahaha sory napisalam uzda a mialam na mysl wodze ;D (2012/12/05 16:16)

Koniaaara

Po pierwsze. Nie może ci się wyśliznąć z ręki uzda (ogłowie!). Ewentualnie wodze ; ))
Polecam zamykać palce na wodzach. To powinno pomóc ...
A co do rękawiczek .. Ważne, aby były po prostu wygodne i elastyczne ; ))

tak sory chcialam napisac wodze ale napisalam uzda ;D wiem zamykam wodze malym palcem ale te rekawiczki zime sa jakies do du** sory za wyrazenie i dlatego szukam rekawiczek do jazdy a moze ktos sie jeszcze wypowie na tem rekawiczek skorzanych? ;o i dzieki za poswiecony czas i komentarz ;* pozdrawiam (2012/12/05 16:20)

Koniaaara

Temat rękawiczek to temat u mnie przerobiony, których ja nie próbowałam aby były warte swojej ceny i trwałe przy tym wygodne i elastyczne...

Co do zwykłych decathlonowych tych za 10zł antypoślizgowych to jakoś ja za nimi nie przepadam, aczkolwiek jak na cenę to i tak spełniają swoje zadanie bardzo dobrze. Bo jeśli ktoś jeździ rekreacyjnie to posłużą mu długo! :)  Ja osobiście te rękawiczki używam latem, bo są cienkie i ręka się nie poci, ale niestety jedną parę mam na miesiąc-dwa bo się drą jeżdząc co drugi dzień kilka koni.

Dobre rękawiczki ma firma HKM i Horze -> jedne z moich rękawiczek, które także mi dobrze służyły.http://www.okser.pl/horze-rekawiczki-syntetyczne-verona-p-8152.html
Firma EQUI-THEME - te aktualnie posiadam, ale są ''na wykończeniu'' -> http://www.amigo-konie.pl/2055.html

i najlepsze rękawiczki jakie kiedykolwiek miałam [i mam], a zwłaszcza na gorące i upalne dni to oczywiście rękawiczki roecklego, niestety cena robi swoje, ale warto bo jak inne, dobre rękawiczki miałam po max pół roku te mam 1.5 roku i są w stanie bardzo dobrym.http://www.amigo-konie.pl/42-roeckl-3301-208-lihgt-grip.html
ale zdecydowanie nie polecam rękawiczek siateczkowych tej firmy, dokładnie tych ->http://www.amigo-konie.pl/4929.html  ponieważ siateczka rwie się między palcami po jakimś czasie.

Pozdrawiam!

mi bardzo sie podobaja wlasnie te rekawiczki z EQUI-THEME sa naprawde faje i jesli muwisz ze sie dobrze sprawuja to ci wierze ;] ;D no takmte za 149 widac zajefajne ale cena niestety nie ;/  a ty sie chyba wlasnie znasz na tych rekawiczka i czy skorzane beda dobre albo te : http://allegro.pl/listing.php/search?string=rekawiczki+do+jazdy+konnej&sourceid=Mozilla-search prosze doradz mi.
pozdrawiam ;* (2012/12/05 16:28)

Koniaaara

Ja miałam dość ciekawą historię z rękawiczkami.
Tak jak koleżanka 'Oczy Nocy' też miałam takie za 10zł tyle, że nie z Decathlonu. Na prawdę polecam je na wiosnę i lato- moje wytrzymały ponad rok a potem zahaczyłam o słupek przy ujeżdżalni i niestety się rozdarły. W każdym razie jeśli chcesz rękawiczki na zimę i bardziej już wytrzymalsze to polecam pochodzić po sklepach, a nie na Allegro- proponuję przymierzyć, spróbować poruszać palcami itd.
Ja szczerze polecam takie właśnie przymierzone.

Pozdrawiam serdecznie.

tak slyszalam ze z Decathlonu sa dobre zeczy do jazdy konnej ale ten sklep od mojego domu jest niestety daleko... ;/ ale bardzo ci dziekuje za poswiecony czas i kom
pozdrawiam ;*
(2012/12/05 16:30)

Koniaaara

Ja z rękawiczkami miałam taki problem że je bardzo szybko gubię, dlatego miałam najtańsze z Decathlonu. Kosztowały bodajże 10 zł. I tak na prawdę były fajne. A na zimę zakładałam pod nie zwykłe rękawiczki. Co do rękawiczek skórkowych wydaje mi się że nie spełnią zadania i wodza będzie się w nich ślizgać.

no ja wlasnie nie wiem co z tymi rekawiczkami skorzanymi ;] nigdy nie probowalam ...
dzieki za kom pozdrawionka ;* (2012/12/05 16:31)

matrixx

Jeśli wiadomo, nie chcesz wydać tyle kasy na rękawiczki to zdecydowanie wybrałabym te EQUI-THEME, według mnie są godne polecenia, warte swojej ceny, a przede wszystkim elastyczne i wygodne, ale pod warunkiem, że są dobrze dopasowane, tak więc jak masz mozliwość to do jeździeckiego biegiem i przymierzać! ;))
Te decathlonowe to to w ostateczności jak w łapy gorąco latem, według mnie na zimę nie są dobre, nie grzeją, a ręce odpadają z zimna, a jak pod nie założymy jakies rękawiczki to jest niewygodnie tak więc odradzam, bo będą mało praktyczne.
Jeśli nie masz sklepu jeździeckiego to jak masz małe ręce to rozmiar S powinien być dobry, ja mam M, ale ręce akurat do najmniejszych nie należą, a w razie czego w ciągu 10 dni można dokonać wymiany na inny rozmiar.

Pozdrawiam!
(2012/12/05 18:47)

Koniaaara

Jeśli wiadomo, nie chcesz wydać tyle kasy na rękawiczki to zdecydowanie wybrałabym te EQUI-THEME, według mnie są godne polecenia, warte swojej ceny, a przede wszystkim elastyczne i wygodne, ale pod warunkiem, że są dobrze dopasowane, tak więc jak masz mozliwość to do jeździeckiego biegiem i przymierzać! ;))
Te decathlonowe to to w ostateczności jak w łapy gorąco latem, według mnie na zimę nie są dobre, nie grzeją, a ręce odpadają z zimna, a jak pod nie założymy jakies rękawiczki to jest niewygodnie tak więc odradzam, bo będą mało praktyczne.
Jeśli nie masz sklepu jeździeckiego to jak masz małe ręce to rozmiar S powinien być dobry, ja mam M, ale ręce akurat do najmniejszych nie należą, a w razie czego w ciągu 10 dni można dokonać wymiany na inny rozmiar.

Pozdrawiam!

no ja mam 12 lat urodziny mialam 30 pazdziernika i jedna reke od naj wiekszego palucha w dol do konca mam jakies 17-18-19 cm to chyba S nie wiem nie znam sie ;] (2012/12/05 21:03)

Koniaaara

Pozdrawiam!

no ja mam 12 lat urodziny mialam 30 pazdziernika i jedna reke od naj wiekszego palucha w dol do konca mam jakies 17-18-19 cm to chyba S nie wiem nie znam sie ;] i to chyba te rekawiczki : http://www.decathlon.pl/rkawiczki-classic-brzowe-id_2406305.html
(2012/12/05 21:07)

SrokatyArab

"wiem zamykam wodze malym palcem"

No skoro tak, to raczej żadne rękawiczki nie pomogą. Nawet nie bardzo umiem to sobie wyobrazić.
Koniaaaro, kilka uwag technicznych: na prawdę nie ma potrzeby żebyś cytowała całe wypowiedzi, wszystkich wypowiadających się, po kolei i nie pisz tylu postów, jeden pod drugim, bo to łamanie regulaminu. Polecam również, oprócz rękawiczek (poprzedniczki podały sensowne propozycje) kupić słownik ortograficzny. Piszę to z czystej sympatii i troski :) ;* xD ;* (2012/12/05 21:26)

buba

Osobiście jeżdżę w zwykłych rękawiczkach za 10 zł, bywało, że jeździłam w  wełnianych.I było ok;) Mi nie robi to dużej różnicy, kupuję najtańsze i jeżdżę. Nie przepłacam, nie ma potrzeby. (2012/12/06 20:20)

Koniaaara

No skoro tak, to raczej żadne rękawiczki nie pomogą. Nawet nie bardzo umiem to sobie wyobrazić.
Koniaaaro, kilka uwag technicznych: na prawdę nie ma potrzeby żebyś cytowała całe wypowiedzi, wszystkich wypowiadających się, po kolei i nie pisz tylu postów, jeden pod drugim, bo to łamanie regulaminu. Polecam również, oprócz rękawiczek (poprzedniczki podały sensowne propozycje) kupić słownik ortograficzny. Piszę to z czystej sympatii i troski :) ;* xD ;*
 ta spoko dzieci za troske ale raczej nie zapamietam ;D i chyba nawet jak sobiekupie slwonik ortograficzny ( chociaz mam i to nie jeden ) to to i ta nie pomoze bo jestem dyslektykiem ;]
pozdro. (2012/12/06 20:43)

Koniaaara

Osobiście jeżdżę w zwykłych rękawiczkach za 10 zł, bywało, że jeździłam w  wełnianych.I było ok;) Mi nie robi to dużej różnicy, kupuję najtańsze i jeżdżę. Nie przepłacam, nie ma potrzeby.

nom spoko ja tez nie zamierzam ;] (2012/12/06 20:44)

Koniaaara

Koniaaaro, kilka uwag technicznych: na prawdę nie ma potrzeby żebyś cytowała całe wypowiedzi, wszystkich wypowiadających się, po kolei i nie pisz tylu postów, jeden pod drugim, bo to łamanie regulaminu. Polecam również, oprócz rękawiczek (poprzedniczki podały sensowne propozycje) kupić słownik ortograficzny. Piszę to z czystej sympatii i troski :) ;* xD ;*
no tylko wiesz jakos wczesniej jezdzilam normalnie bez rekawiczek i wg i mi nie wypadaly z rak wodze ;] a teraz jak zalozylam zimowe to jakos tak ;] wiec...
(2012/12/06 20:45)

Hippika

Myślisz, że jak jesteś dyslektykiem to wszystko Ci wolno? Sorry, kiedyś na te wszystkie "dys" mówiono po prostu "nieuk",czy "głąb", bo dysleksja nie oznacza, że nie jesteś w stanie nauczyć się pisać poprawnie. Może jest trudniej, ale ja mam dyskalkulię, a jakoś się z tym nie obnoszę i po prostu wolniej piszę te wszystkie cyferki. Żałosnym jest wytłumaczenie "mam dysleksję". Na maturze też tak się wytłumaczysz, bo zbyt wielu "ulga dla dyslektyków" nie ma? Trzeba czytać dużo i ćwiczyć, a nie iść na łatwiznę. Będziesz pisała np. podanie o prace i myślisz, że Cię ktoś przyjmie, bo błędy są normalne u dyslektyków? 
A teraz na temat. Popieram matrixx, bo mam te same rękawiczki ;) Są porządne i naprawdę lepiej wydać parę groszy więcej i mieć coś na długo niż wydać kasę na, za przeproszeniem, "gówno" z decathlonu, które wyrzucisz po tygodniu użytkowania.  (2012/12/06 21:51)

Koniaaara

Myślisz, że jak jesteś dyslektykiem to wszystko Ci wolno? Sorry, kiedyś na te wszystkie "dys" mówiono po prostu "nieuk",czy "głąb", bo dysleksja nie oznacza, że nie jesteś w stanie nauczyć się pisać poprawnie. Może jest trudniej, ale ja mam dyskalkulię, a jakoś się z tym nie obnoszę i po prostu wolniej piszę te wszystkie cyferki. Żałosnym jest wytłumaczenie "mam dysleksję". Na maturze też tak się wytłumaczysz, bo zbyt wielu "ulga dla dyslektyków" nie ma? Trzeba czytać dużo i ćwiczyć, a nie iść na łatwiznę. Będziesz pisała np. podanie o prace i myślisz, że Cię ktoś przyjmie, bo błędy są normalne u dyslektyków? 
A teraz na temat. Popieram matrixx, bo mam te same rękawiczki ;) Są porządne i naprawdę lepiej wydać parę groszy więcej i mieć coś na długo niż wydać kasę na, za przeproszeniem, "gówno" z decathlonu, które wyrzucisz po tygodniu użytkowania.

Boże dziewczyno uspokuj sie. Nie zrobilam tego postu zebys mi mowila ze moje tlumaczenie jest zalosne. I cialge ucze sie pisac poprawnie ale to wcale nie jest takie latwe. Nie wiesz jak to jest wiec sie nie wyrazaj. I wcale to ze ktos jest dyslektykiem to nie znaczy ze to nieuk czy glab, tak to nazwalas. Moze w wiekszosci przypadkow tak jest ale akurat w moim nie. W tamtym roku mial sredian 5.09 i najlepsza bylam w klasie rowno z taka dziewczyna ktora nie jest dysklektykiem. ;] Jeszcze daleko mi do matury wiec... I do podania o prace tez mi daleko.

I juz chyba wiem ktore rekawiczki kupie :) (2012/12/07 18:32)

-Equus-

Łał, zaskoczyłaś mnie 5.09 w podstawówce - nie spodziewałam się :o I taka średna najwyższa w klasie? No to u ciebie są chyba same głąby.

(2012/12/10 17:07)

Jadzia Bi

5,9 to bardzo dobra średnia nawet jak na podstawówkę.  (2012/12/10 17:20)

-Equus-

Koniaaara napisała 5,09 a nie 5,90 (2012/12/10 17:26)

Koniaaara

5,9 to bardzo dobra średnia nawet jak na podstawówkę. 

Dzieki. ;) (2012/12/12 16:08)

Koniaaara

Łał, zaskoczyłaś mnie 5.09 w podstawówce - nie spodziewałam się :o I taka średna najwyższa w klasie? No to u ciebie są chyba same głąby.

Nie wyrazaj sie o mojej klasie, nawet jej nie znasz! (2012/12/12 16:08)

shiningami

Nie wyrazaj sie o mojej klasie, nawet jej nie znasz!

Wybacz, ale koleżanka ma trochę racji, u mnie na zakończenie podstawówki tylko 3 osoby na 20 miały średnią poniżej 5.00. Było to kilka ładnych lat temu, ale raczej poziom w szkołach się  od tego czasu bardzo nie zmienił.. (2012/12/12 16:57)

Gorąca piątka