RYSOWANIE KONI

/ 11 odpowiedzi
Hej, chciałabym się nauczyć ładnie rysować konie...1. Jak rysować kopyta?
2. Jak rysować grzywę i ogon?3. Ile mniej więcej powinien wynosić kąt, zaznaczony na rysunku?4. Jak cieniować, kolorując?5. Ile razy głowa powinna mieścić się w wysokości i długości konia?6. Jak powinno się rysować konia od przodu (w sensie jak powinien być szeroki, jak narysowac pierś itd)7. Jak rysowac oczy, chrapy i uszy?8. Czy dobrą techniką jest rysowanie kółkami (że na stawy skokowe i nadgarstki ; jedno mniejsze jedno większe koło na głowę ; na tułów 2 lub 3 mniejsze itd )?9. Jakie są proporcje konia?10. jak najlepiej rysować konia z naprzeciwka i z boku?
A to mój nieudany rysunek ;/

Pozdro, Ilona
P.S. pokażecie swoje rysunki? ;)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

załóż konto zaloguj się

sloniecko

Proponuję tutoriale niejakiej Vernille, na deviantart. Są stworzone do gimpa, ale mnie pomagają na kartce. (2013/12/18 19:02)

Zenek

Zapraszam na mojego bloga: http://galopempokartce.blogspot.com/
Właśnie tworzę nowy tutorial, uwzględnię twoje pytania :) (2013/12/27 15:31)

werlak

Ja jakoś od urodzenia mam taki "dar", ale też długo ćwiczyłam. (2013/12/27 20:56)

kamila98765

Mój ojciec rysuje piękne konie, on się nie uczył.  (2013/12/29 15:06)

RedScissors

O tak, ja także polecam poradniki Vernille! (; (2013/12/30 11:43)

LittleGrace

O tak, ja także polecam poradniki Vernille! (;

Zapachniało mi howrse ;) (2014/01/23 17:19)

kobieta

Od razu powiem, że takie podejście do rysowania konia jest z gruntu złe. Nie można ustalić stałych kątów pomiędzy szyją a głową konia, ani stałych proporcji. Konie są różne ze względu na rasy, inaczej wyglądają w zależności od przyjętej pozy, czyli perspektywy z której konia oglądamy. Ja maluję konie od wielu lat - jestem też przy okazji artystką plastykiem. Co bym radziła - dużo obserwować, dużo rysować, ale nie zaczynać swojej przygody malarskiej od tematu konia.  Ręka i mózg muszą być dobrze wyćwiczone w przekazywaniu obrazu przez kreskę i kolor. Dołączam zdjęcie jednego z moich obrazów. CHCIEĆ TO MÓC. Powodzenia. :) (2014/01/28 14:09)

Radosna02

popracuj nad proporcjami (2014/01/28 14:35)

Linijka321

gdzieś kiedyś przeczytałam, że rysowanie konia najlepiej zacząć od np. konia z "Lucky Luk'a" czy jak się nazywał xD i chociaż ten koń to jest w pewnym sensie karykatura, to widać najważniejsze części ciała konia, które muszą być ;) (2014/02/01 21:15)

sloniecko

Moje rysunki. Jakość z cyfrówki :d (2014/03/02 16:22)

Stino

Spróbuj poszperać na Youtube.Co do szerokości, wysokości itp. weź sobie zdjęcie (grafikę z Google) i powymierzaj.   (2014/03/07 08:30)