Są gdzieś wyścigi kłusem?

/ 10 odpowiedzi
Są jakieś towarzyskie wyścigi kłusem w roku 2012?Miejsce obojętne, ale koniecznie Polska.Napiszcie gdzie, i jeśli macie jakieś ogłoszenie na stronce czy coś podajcie.Dlaczego kłusem?Wolę kłus niż galop ( dziwna jestem:P).
emolkaa

Nie mam pojęcia ale zaciekawiło mnie to że wolisz kłus... Długo już jeździsz? Przecież galop jest wygodniejszy i łatwiej go wysiedzieć ;p I to cudowne uczucie wolności... no cóż... jesteś pierwszą osobą od której słyszę że woli kłus ;D (2012/03/19 18:54)

Shango

Oczywiście, że są wyscigi w kłusie. To sie nazywa wyścigi kłusaków. Ale aby w nich wystartować koń musi być po wieloletnim treningu i, najlepiej, z ras kłusaków (francuski, rosyjski...). Co do miejsc to nie wiem dokładnie. Na pewno Służewiec. Ale nie wystarczy tylko lubić kłus. Sa określone parametry ciała jockeya i konieczne jest wieloletnie doświadczenia, aby startować  w gonitach. (2012/03/19 21:13)

jestemzlasu

Kłusaki na Służewcu? A to nowość, ciekawe czy na torze o tym słyszeli...

Blue0 ty się chcesz ścigać? A sulkę masz? (2012/03/19 21:55)

Lys Royal

Są wyścigi kłusaków na Partnicach i na Służewcu ( żadko ). Najczęściej są w sulkach, ale o ile dobrze sie orientuje to był też wyścig kłusaków monte ( w siodle :) w Sopocie na Hipodromie :) Informacje są na stronce: www.wtwk-partynice.pl 

:D

PS. Jakbyś chciała dowiedzieć się coś więcej o wyścigach kłusaków to służę pomocą ;)

(2012/03/19 22:13)

Blue0

Tak, dość długo.W sumie to na drugiej jeździe już byłam uczona galopu.W kłusie mogę robić wszystko:skakać(małe przeszkody),półsiad, ćwiczebny, anglezowany...Innymi słowy:w kłusie lubię tę różnorodność. (2012/03/20 17:17)

Blue0

Bardzo chętnie się dowiem, wszystkiego co wiesz.A jest jakieś ogłoszenie na rok 2012? (2012/03/20 17:21)

Shango

Na Służewcu na pewno są sulki, a co do monte to nie wiem, bo wyścigi to nie moje klimaty i się tym za bardzo nie interesuję.

BlueO - w Twoim wieku chyba nikt Cię jeszcze do startu nie dopuści, ale jak najbardziej powinnaś się dowiadywać jak najwięcej o tym, co Cię interesuje. Może kiedyś zobaczymy Cię na torze? :) (2012/03/20 18:35)

Lys Royal

Sezon wyścigów na Partynicach zaczyna sie już niedługo :) W maju na 100 % już będą gonitwy kłusaków :) Starty można zaczynać dopiero po ukończeniu 18 lat i trzeba najpierw zrobić licencję na powożenie. A tak to są też w wakacje takie bardziej " towarzyskie" wyścigi kłusaków w Gorzowie Wlkp. ale to tylko raz w roku :) Co do wyścigów monte to odbywaja sie na Służewcu i chyba też czasami w Gorzowie Wlkp. ale nie dam sobie głowy uciąć :) 

PS. Też sie interesuje wyścigami konnymi :) mój koń jest kłusakiem ,dlatego też sobie często jeżdżę kłusem ( teraz on woli galop, ale kłus ma mega szybki :D )

PSS. i też zamierzam w przyszłosci brać udziałw wyścigach kłusaków monte ;D 

(2012/03/21 17:38)

Blue0

Dzięki.Poszukam. (2012/03/21 20:57)

użytkownik23852

Nie mam pojęcia ale zaciekawiło mnie to że wolisz kłus... Długo już jeździsz? Przecież galop jest wygodniejszy i łatwiej go wysiedzieć ;p I to cudowne uczucie wolności... no cóż... jesteś pierwszą osobą od której słyszę że woli kłus ;D

Nie jestem pewna, ale wyścigi kłusem są chyba w zaprzęgach... To się nazywa Wyścigi kłusaków w zaprzęgu. Nigdy nie słyszałam o wyścigu kłusem w sposób "tradycyjny". Np. tutaj jest link:

http://www.businessandbeauty.pl/w-skandynawii-klusem/

Poza tym czy autorka postu napisała, że woli kłus? Może po prostu chciałaby zobaczyć na żywo wyścigi kłusaków?

(2012/03/24 18:19)

Gorąca piątka