Siodło jak dopasować do konia

/ 7 odpowiedzi
Czy to żeby siodło było dopasowane do konia zależy TYLKO od rozmiaru łęku czy od wszystkiego (całej reszty) ?
jestemzlasu


Nie, nie tylko. Również od kształtu i wyprofilowania poduszek, szerokości kanału między poduszkami, długości siodła (czyli rozmiaru siedziska).Rozmiar łęku jest punktem wyjścia, resztę trzeba dopasowywać w dalszej kolejności. (2015/01/15 20:40)

Honeonna


Dokładnie tak, jak pisze jestemzlasu-szerokość łęku to punkt wyjścia, oprócz tego liczy się wiele innych wymiarów. Jeśli kanał między poduszkami będzie za wąski, siodło uciśnie kręgosłup. Jeśli koń ma kłąb wyglądający z przodu jak litera A, o prawie prostych bokach, potrzebuje innego kształtu poduszek niż np. koń z kłębem szerokim na dole, a gwałtownie zwężającym się od połowy. Koń z krótkim grzbietem nie może chodzić w bardzo długim siodle, bo ciężar będzie się opierał na kręgach lędźwiowych, które zupełnie nie nadają się do noszenia jakiegokolwiek dodatkowego ciężaru. Jeśli siodło nie zostawi miejsca na ruch łopatek, koń nie będzie poruszał się swobodnie. Jeśli popręg jest zamocowany w złym miejscu, siodło może się przesuwać do przodu/tyłu. To tylko kilka przykładów. Im lepiej dopasowane siodło, tym zdrowiej dla konia, więc warto zwracać na to uwagę.

Polecam obejrzeć filmy z tej serii. https://www.youtube.com/watch?v=GeJ7hOSjQKA (2015/01/18 20:00)

GoskaL


niedawno kupiłam konika w komplecie z siodłem :). Mam zamiar kupić mu nowe siodło, bo to jest z tworzywa, lekko już wysłużone i mam wrażenie nie całkiem dobrze dopasowane. Szkopuł w tym, że nie bardzo się na tym znam, a konik jest mocno wykłębiony, a do tego brzuchaty :), bo straszny łakomczuch z niego. A złym siodłem mogę mu zrobić krzywdę.
Słyszałam, że można skorzystać z pomocy profesjonalisty, który przyjedzie na miejsce i pomoże coś dopasować.
Może wie ktoś coś więcej?
Proszę o jakieś namiary i opinie.
Korzystał ktoś kiedyś z takiej pomocy? (2015/02/11 13:24)

Honeonna


Ja na pewno słyszałam dobre opinie o HBContact, ale nie wiem, czy nie jest im do ciebie za daleko. Oprócz tego wiele firm sprzedających siodła oferuje przymiarki, sprawdzenie dopasowania i czasami nawet drobne zmiany już na miejscu, więc trzeba patrzeć. Dystrybutor siodeł Wow z filmu o dopasowaniu też oferuje konsultacje. Nie, nie płacą mi za reklamę i nie, nie jestem z nimi powiązana, po prostu wyszło, że tych znam :) (2015/02/13 15:54)

ayris


Czytałam ostatnio o siodłach na http://wanthaveit.pl/ i zastanawiam się nad zakupem nowego. Już dawno miałam je wymienić bo jest stare i niezbyt wygodne. Stwierdziłam, ze jak już mam coś wybrać to niech będzie to coś zgodnego z panującymi trendami :) (2015/05/19 13:03)

Honeonna


A ja stwierdziłam, że nie lubię ludzi, którzy tak toporną reklamą pokazują, że mają mnie za idiotkę i chcą mnie "przebiegle" nakłonić do skorzystania ze swoich usług. I jeszcze piszą w otoczce tej promocji rzeczy, które są po prostu niedojrzałe i pokazują absolutny brak fachowości. Serio, strzał w stopę. (2015/05/19 21:41)

Izek


Jak chcesz fachowo i szczegółowo dowiedzieć się na co trzeba zwrócić uwagę, to wejdź sobie tu: http://www.prestigeitaly.pl/dopasowane/  Lepiej chyba doczytać niż później nie mieć radości z jazdy:) (2015/08/19 14:33)

Gorąca piątka