Skoki - jak opanować strach

/ 6 odpowiedzi
Otóż mój problem polega na tym że skakałam, wszystko było OK. Do czasu. Dostałam konia na którym podczas skoku dosłownie wylatywałam z siodła i spadłam. Teraz się boję. Nie chcę skończyć z skokami ponieważ to uwielbiam. Poprosiłam instruktora o konia który skacze lepiej ale podejżewam że tego konia mi nie da.Wiecie co zrobić?
Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i interpunkcyjne ;)
Klaczkkaa

Jeśli naprawdę uwielbiasz skoki, namów instruktora na tego konia, musisz sama się przełamać. Zaczynaj od bardzo niskich skoków, aby na nowo poczuć ten niesamowity zastrzyk adrenaliny, gdy lecisz. No i... daj sobie czas. To naturalne, że po upadku możesz odczuwać pewną niechęć do skoków, bo przeszkoda kojarzyć może się z bólem. Ale jeśli tego chcesz, przełamiesz isę. Mam nadzieję, że pomogłam ;) . (2014/12/27 18:00)

Hrenna

Rozumiem, że tego drugiego konia Ci nie da, ponieważ nie masz wystarczających umiejętności?Nie ma sensu brać konia, który może i pod bardziej doświadczonymi jeźdźcami super skacze jest grzeczny itd, jeżeli sami nie mamy takich umiejętności, ponieważ może się to skonczyć jeszcze gorzej (np. może sie coś wydarzyć, że tych skoków już wgl się bedziesz bała).Najlepiej porozmawiaj z instruktorem. Jeżeli wylatywałaś z siodła, znaczy, że nie masz odpowiedniej równowagi. Na miejscu instruktora wróciłabym do prostrzych przeszkód, cavaletti, drągi, niskie przeszkody, które pozwolą tą równowagę jednak poprawić, a konia bym nie zmieniała, ponieważ to na NIM wyrobisz sobie równowagę (przynajmniej tak przypuszczam, aczkolwiek tak jak zawsze, trzeba by było to zobaczyć z bliska, na żywo). Zmuszać się nie ma co do wysokich przeszkód, wrócić do niższego poziomu, na spokojnie i najważniejsze, myśleć jak najmniej, po prostu działać i zaufać koniowi (oczywiście jeżeli to w miarę doświadczony skoczek jest), a osobiście siedzieć w siodle i wyrabiać się równowagę pod okiem instruktora/trenera, który mam nadzieję, zna się na rzeczy.Pozdrawiam i powodzenia :) (2014/12/27 21:06)

Pegaz12

Na tym drugim koniu już jeździłam Hrenna i ma do niego ogromne zaufanie. Trenowałam go nawet po długim nie chodzeniu pod siodłem i był perfekcyjny. Mój instruktor jest naprawdę świetny. A ten koń na którym miałam pierwsze skoki fatalnie skakał. I trochę dziwne jest też to że ten drugi koń chodzi pod mniej doświadczonymi jeźdźcami. I szczerze na tym drugim koniu tez skakałam z kłusa i galopu i było super. (2014/12/28 00:56)

misio

Jeżeli spadłaś to nie powud żeby zmieniać konia na lepszego bo to i tak nic nie daa jeżeli instruktor nie chce ci dać tamtego to znaczy że nie jesteś gotowa.Nie zmieniaj konia po upadku bo każdy kiedyś spadnie kto jeździ i to nie jest uniknione a przyjaciela takiego jak koń niewarto wymieniać. (2014/12/28 18:37)

Mojkondemona

Najpierw malutkie przeszkódki i tak dalej... Od 20 cm ... (2014/12/29 00:36)

fryzka112

Przełam lęk jeśli naprawdę kochasz skoki to przełamiesz lęk przed skokami zaufaj mi wiem co mówię. Koń mi złamał nogę przestraszyłam się ale kocham konie i przełamałam lęk. Jeśli ci zależy nic ci nie stanie na przeszkodzie!!! Powodzenia!  (2015/01/04 17:29)