Skoki przez przeszkody.

/ 5 odpowiedzi
Niedawno zaczęłam skakać i boję się skakać przez trudniejsze przeszkody. Skakałam przez koperty z kłusa (do 60 cm). Chciałabym zacząć skakać przez niewielkie stacjonaty i wyższe koperty. Powinnam dać sobie z tym radę (z małym stresem). Martwię się, że jak za dobrze mi pójdzie to będę musiała skakać przez oksery (czego się boję). Jak poradzić sobie ze strachiem? Pomocy!
Kilimka1

Niedawno zaczęłaś skakać..czy niedawno skakać przez trudniejsze przeszkody ? Samo przez się sugeruje / piszesz o lęku/ że nie nie jesteś jeszcze gotowa, i technicznie i fizycznie co umysł daje znać w postaci obaw, strachu, niepewności, ostrzega przed przeskakiwaniem zbyt wcześnie szczebli treningu..kto ci każe skakać wyższe przeszkody ? Zakładając, jeśli dobrze sobie ktoś radzi na przeszkodzie 60 cm to co za sztuka niby wziąć 80 cm a potem 100 cm? Skoro jest to sztuką, to nie opanowałaś pewności na dotychczasowych wysokościach..nie wnikam w szczegóły co jest gł. tego przyczyną.Jeśli oczekiwałaś pomocy typu: nie łam się, dasz radę, rzuć serce za przeszkodę reszta sama przeleci.. to jeszcze nie na tym etapie, co wnioskuję po twym wpisie. (2014/08/17 13:09)

tarsus

Mi się wydaje, że jedynym sposobem na wyzbycie się strachu w skokach jest po prostu wyskakanie się. Czym więcej będziesz skakać tym większej pewności do tego nabędziesz. Nie da się przez ten etap przejść innym sposobem. (2014/08/18 19:59)

Novocaine

Jeśli się boisz, że każą ci skakać przeszkody, których się boisz, to po prostu powiedz nie! :) masz do tego pełne prawo. A żeby pozbyć się tego lęku musisz pewnie poczuć się na niższych/łatwiejszych przeszkodach, mieć spokojnego konia "profesora". A co do radzenia sobie ze strachem - nie myśl o skoku. Zwyczajnie - wyobraź sobie, że przeszkody tam nie ma, jedziesz po linii prostej, tam jest tylko kolejna fula galopu. I koń poczuje się pewniej, i ty ;) (2014/08/19 13:27)

alexanne

poczatki zawsze sa trudne z czasem bedzie lepiej (2014/09/28 19:10)

Mojkondemona

Wyobraź sobie ze jesteś w reklamie...Skacz na styl.. Zapomnij o strachu... (2014/12/29 00:17)

Gorąca piątka