smakołyki na święta

/ 9 odpowiedzi
Cześć,Z okazji świąt chciałam zrobić cukierki dla konia:)Czy macie jakieś przepisy jak zrobić dobre smakołyki?
Będę wdzięczna za przepisy
Zenek

Też szukałam przepisów na cukierki, ale w końcu trafiłam na coś takiego:

Przepis na ciasteczka dla konia
Składniki:
500g płatków owsianych
2-3 marchewki
2-3 jabłka
miód

trochę mleka.
Sposób przyrządzenia:
1. Płatki przesypujemy do dużej miski/garnka i zalewamy mlekiem żeby była ciapka (Uwaga! marchewka i jabłka tez dają sok!!! Nie przesadzić z mlekiem)
2. Zetrzyj jabłka i marchewki na dużych ostrzach.
3. Dodaj do płatków.
4. Do tego miód 3-4 łyżki stołowe
5. wymieszaj.
6. Piekarnik nastaw na 180 stopni
7. Na blaszkę wyłożoną papierem do pieczenia układamy kulki.
8. Pieczemy aż będą twarde
9. Pozostaw na 2 dni aby wyschły.
GOTOWE!

Mogę polecić, bo sama robiłam takie ciasteczka :D Koniom bardzo smakowały, tylko trzeba było długo czekać , aż wyschną :/ (2013/12/23 12:20)

bazyl-lewko

2kg cukru
10 l wody
5dkg  drozdzy
10 dni (2013/12/23 19:05)

rumel

Tiaaa Bazyl, bimber dobra rzecz, ale ten... jakiś młody strasznie - 10dni?!

Dziewczyny - sorry, ale troche rozumu...  te ciastka, to czyja ma być przyjemnostka - konia, czy Twoja? daj mu jabłko, marchewkę, kawałek super suchego chleba i bedzie smacznie i zdrowo - bo wiele z tych składników do ciasteczek koń może "zdrowo odchorowac" albo mogą to być jego ostatnie święta... (2013/12/23 22:57)

aga5

Myślę, że kostka cukru wystarczy. (2013/12/23 23:21)

bazyl-lewko

Myślę, że kostka cukru wystarczy.

nio .jak już w munsztuku przybjezal do stajenki to kostkę brukowo trza ,może być z cukru . (2013/12/24 01:57)

Kasia172

Nie znam żadnych przepisów na ciasteczka, ale ten Zenka wydaje się dobry. A do innych: ogarnijcie się! Dziewczyna prosi o przepis na ciasteczka,a nie opinie jaki smakołyk uważacie za odpowiedni na święta. (2013/12/24 22:42)

Szary Pielgrzym

CIASTKA
500 g płatków owsianych, trochę mleka, 2 średnie jabłka, utarte na wiórki, 2-3 marchewki utarte na wiórki, trochę miodu

-płatki owsiane wymieszać z niewielką ilością mleka, by otrzymać konsystencję pasty
-dodać utarte jabłka i marchew, na końcu miód
-masę równo wyłożyć na blachę wysmarowaną tłuszczem, lub wyłożoną pergaminem
-piec w temp. 180 – 220 stopni C około pół godziny
-po wystygnięciu połamać na kawałki

zamiast mleka można dodać trochę wody i mąki.

Ciastka dla koni

Składniki:

Otręby - 1 szklanka
Mąka - 1 szklanka
Strata Marchew - 1 szklanka
Woda - 1/4 szklanki
Sól - 1/2 łyżeczki
Cukier - 3 łyżki
Olej - 2 łyżki

Wykonanie:

Nastawić piekarnik na 200 stopni C. Składniki delikatnie wymieszać w misce. Jeśli jest za gęste, dolać wody, jeśli za rzadkie – dosypać mąki. Z ciasta uformować mini - ciastka ok. 2x2 cm. Rozłożyć je na blasze wyłożonej papierem do pieczenia lub posmarowanej masłem. Ciastka nie będą rosły więc można je układać blisko siebie. Piec przez ok. 15 - 20 minut aż będą twarde i lekko brązowe.

Tylko ostrożnie, nie przekarmiać koni tymi przysmakami , bo może być nieszczęście .

Domowe pieczenie ciastek dla koni jest niewiele tańsze od gotowych przysmaków dla koni kupowanych w sklepach , a osoby które potrafią nawet wodę przypalić niech lepiej kupują gotowe.

http://www.gnl.pl/cukierki-leovet-leoveties-1-kg.html

http://www.animavet.pl/category/konie-przysmak

Link do forum o przysmakach dla koni .

http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,718.0.html

Można podawać w formie przysmaku pocięte na kawałki jabłka , marchew polane miodem , byle nie za dużo i nie za często

(2013/12/25 20:20)

Fatty do do

Przepis1 opakowanie płatków owsianych1 op. siemienia lnianegopłatki kukurydzianewsypać do miski,zalać wrzątkiem.Wstawić do piekarnika na 80-90 stopni.Piec aż się wysuszą (2014/01/02 19:34)

Zenek

Tiaaa Bazyl, bimber dobra rzecz, ale ten... jakiś młody strasznie - 10dni?!

Dziewczyny - sorry, ale troche rozumu...  te ciastka, to czyja ma być przyjemnostka - konia, czy Twoja? daj mu jabłko, marchewkę, kawałek super suchego chleba i bedzie smacznie i zdrowo - bo wiele z tych składników do ciasteczek koń może "zdrowo odchorowac" albo mogą to być jego ostatnie święta...

rumel, mogę Ci przyrzec, że wszystkie konie w mojej stajni żyją, mają się dobrze i bardzo im smakowało :) (2014/01/02 20:49)

Gorąca piątka