Solarium dla konia

/ 3 odpowiedzi
Witam. Chciała bym się spytać czy solarium dla konia jest faktycznie potrzebne.Mam konie w ciągłym treningu sportowym. Dla nich to konieczność ?  Czy kolejne udogodnienie ? 
Alka123


Polecam zakupić/stosować jest pomocne właśnie jeśli konie są w treningu sportowym. Nie jest to jednak konieczność. Można też zakupić specjalną lampkę zastosowanie ma takie samo tylko jest mniejsze.Solarium jest do pobudzenia mięśni u konia. Ale to już twój wybór.  (2014/03/19 16:18)

Alka123


Przepraszam, że tak flegmatycznie piszę ale się spieszyłam z natłokiem informacji. (2014/03/19 16:20)

Honeonna


Solarium może służyć do szybszego wysuszenia konia po jeździe albo kąpieli i ogólnie do rozgrzania mięśni-zwiększa ukrwienie, rozluźnia, pomaga leczyć niektóre kontuzje, może zmniejszyć ból mięśni. Nie zastąpi normalnego rozprężenia, ale jest w stanie wstępnie trochę rozgrzać grzbiet. Konieczne nie jest, ale może ułatwić życie.

Łatwiej jest kupić gotowe, zwłaszcza jeśli się nie ma wykształcenia elektryka i absolutnej pewności, że się potrafi samemu wszystko dobrze podłączyć, zaizolować i nie dopuścić do przegrzania całości. Prąd to prąd, a jeśli normalnie robiona instalacja potrafi być przyczyną pożaru, to co dopiero niedopracowana samoróbka. Trzeba też wybrać taki model i jego ustawienie, żeby koniowi nie dawało po oczach, czyli głowa poza zasięgiem lamp. (2014/03/19 20:30)

Gorąca piątka