Sposób na słabe, łamliwe kopyta ?

/ 3 odpowiedzi
Mam klacz o jasnym rogu kopyt, niestety zima nie jest dla niej najlepszym sezonem, bo gdy ziemia zamarza zaczynają się problemy z kopytami. Moja klacz lubi ruch, biega sama z siebie nawet po zamarżniętym twardym podłożu i wtedy właśnie dochodzi do odpryskiwania brzegów kopyt. Nie są to jakieś wielkie ubytki, ale nie wygląda to ładnie. Dodam, że kopyta są na bierząco werkowane, nie są za długie, a w zimę koń nie jest urzytkowany. Macie jakiś sprawdzony sposób na poprawienie stanu kopyt? Może jakaś sprawdzona maść, lub inny specyfik. Mam zamiar coś kupić, ale nie chciałabym kupować jakiegoś niewypróbowanego placebo. Jak ktoś coś poleca to proszę pisać.
Ulungu

Spróbuj domowych sposobów np oleju na bazie zwykłego oleju rzepakowego, wosku pszczelego i rumianku. U mnie pomogło. Nawet jeśli nie pomoże 100% to nie zaszkodzi na pewno i coś wam to da. (2017/01/28 11:59)

MalwinaL

A może to kwestia niedoboru pewnych witamin? (2017/01/28 20:19)

Tawaczin

MalwinaL myślę, że nie chodzi o brak witamin, ma codziennie dodawany do owsa Calvet jak patrzyłam w składzie jest też biotyna. Do tego wszystkie trzy konie jedzą to samo, a tylko jedna klacz ma taki problem. Myślę nad tym czy to nie aby jej wina, biega bardzo bynamicznie do tego nie ma płaskiego chodu tylko jakby to powiedzieć ,,udaje andaluza". Nagłe zatrzymania typu sliding stop też jej pewnie nie pomagają. Zamówiłam jej jakąś maść (na decathlon) co to niby chroni i odrzywia,  zobaczymy czy pomoże. Ulungu proponuje zrobić domową mieszankę, ale już nie będę kombinować bo nawet nie wiem jakie proporcje składników. W najgorszym razie będzie trzeba sprawić ,,babie" podkowy (oby nie). (2017/01/30 12:40)

Gorąca piątka