Sprzęt na początek

/ 10 odpowiedzi
Hej chciałam jeszcze zapytać czy na rozpoczęcie nauki jazdy konnej potzebuję jeszcze jakiś sprzęt np: kask
Hippika

Jest mnóstwo tematów o pierwszej jeździe i tam są propozycje jak się ubrać. Zajrzyj sobie ;) 
A niezbędny sprzęt jak kask można zazwyczaj wypożyczyć w stajni. Nie "specjalistycznego" lepiej nie kupować, bo jak Ci się nie spodoba to co z tym potem? (2014/07/20 19:34)

monia8240

hej możesz mi na tym poście napisać co na tym o mrzeniach i obawach  bo nie umiem na tamtym odtworzyć go. Albo skopiować i wkleić na ten Dzięki (2014/07/20 20:19)

fryzka112

Kask jest niezbędny możesz też np. kamizelke dla bezpieczeństwa (2014/11/18 18:46)

patrycja64

W stajniach są już kaski , palcaty . Ale nie ma sztybletów , bryczesów czasem są kamizelki ochronne . Natomiast lepiej kupić sobie własny sprzęt . Ja na twoim miejscu zaczęła bym od kasku ponieważ w stajniach jest na początek dużo osób które chodzą w kaskach stajennych i dlatego radziła bym na 1 miejsce postawić kupno kasku . Ludzie po jazdach są spoceni i głowy też i to jest nie higieniczne włożyć spocony kas po kimś :/ , nie daj boże może to doprowadzić o jakiś chorób . Na 2 miejscu postawiła bym sztyblety . Na 3 czapsy . Na 4 bryczesy . Na 5 palcat :) . (2014/12/10 15:47)

Alexandra Hall

Cześć.
Jeśli jeszcze nie jeździsz konno to nie polecam kupować żadnego sprzętu. Przeważnie w stajniach wszystko co potrzebne do rozpoczęcia nauki jazdy konnej jest dostępne do wypożyczenia.
Jeśli jednak jeździsz już jakiś czas, i masz zamiar to ciągnąć dalej to polecam zaopatrzyć się w jakieś bryczesy (może na początek jakieś z niższej półki, są równie wygodne jak te "wyższych lotów"), swój własny kask lub toczek, palcat, rękawiczki i ewentualnie sztyblety/oficerki (jeśli sztyblety to polecam też czapsy, do kompletu).
Pozdrawiam. : )
(2015/01/14 23:05)

misio

Kask jest potrzebny ale lepiek kupić taki atestowany chyba tak to szło.. (2015/03/13 15:15)

Kasiaqaz

Wiadomo, że na początku jest ciężko ale podstawa to mieć kask który chroni naszą głowę. Ja kupiłam w firmie equishop. Mają świetny sprawdzony sprzęt naprawdę wysokiej klasy i renomowanej marki. Szczerze polecam.  (2015/03/21 10:14)

Ulungu

Patrycja64 A ty przypadkiem nie przesadzasz? Konia też domestosem myjesz zanim siądziesz? Koń to dopiero się poci... bo wiesz, tyłek bardziej się poci od fryzury, to może nowicjuszce poleć od razu własne siodło (i najlepiej własnego niespoconego konia)? Z wyjątkiem wszawicy, która zdaje się w 21 wieku nie jest problemem, nie bardzo wiem jaką chorobę można złapać zakładając po kimś kask. Taki własny sprzęt dla początkującego to horror finansowy, a podejrzewam że najwytrawniejsi jeźdźcy nie mogli by ot tak nakupować kasków, kamizelek, bryczesów,i innych rzeczy bez których "koń się na ciebie obrazi". Jeśli mam coś polecić to na pewno własne buty do jazdy. Jak jazda ci się autorko nie spodoba, zawsze możesz zrobić z tego ekstrawaganckie kalosze. Pozostałe bryczesy i dupesy sobie zdążysz kupić jak już ocenisz czy to hobby dla ciebie. (2015/03/21 13:42)

izapyza

A ja gdybym zaczynała nauke jazdy konnej, to bym obecnie przede wszystkim kupiła bryczesy, najlepiej z pełnym lejem. Podstawowa sprawa to twoje mozliwosci finansowe, jesli masz skromne, to kupiłabym uzywane bryczesy chocby na allegro, jest tego od groma, za 20-30 zł, czyli koszt prawie zaden, tylko trzeba sie porzadnie zmierzyc. Dobre spodnie znacznie ułatwiaja nauke jazdy konnej, musza byc obcisłe, i w zasadzie prawie zadne inne spodnie bryczesów nie zastapią. Co innego z butami, grunt zeby podeszwa była twarda, i dobrze jakby był obcas... Kask to duzy koszt, i na poczatek mozna wypozyczyc (2015/04/08 22:07)

Kasiaqaz

Oczywiście jeśli zaczynasz jazdę na koniach to kask to podstawa, pierwsza rzecz jaka powinna zostać zakupiona przez Ciebie. Na pewno jest to na początek wydatek ale warto zainwestować aby później spokojnie jeździć. Zajrzyj na stronę https://www.equishop.com/pl/ mają w tym sklepie bardzo dobre kaski Samshield, ja taki posiadam i jestem bardzo zadowolona.  (2015/04/24 18:02)

Gorąca piątka