SREBRNA ODZNAKA

/ 9 odpowiedzi
Mam pytania odnośnie egzaminu na srebrną odznakę.-czy można mieć wielokrążek?-czy mając bata na ujeżdżeniu trzeba zmieniać jego położenie przy zmianie kierunku?-jak wygląda część praktyczna? (ogólnie bym wiedziała z brązowej odznaki ale nie musiałam tego zdawać, więc nie wiem jak to ogólnie wygląda).-ćwicząc ujeżdżenie na czworoboku (taki jaki powinien być 20x60) czas wychodził mniej więcej 6min, a ujeżdżenie może być max 5.45, nie umiem jakoś przyspieszyć tego, bo wtedy gorzej wychodzi i czy ogólnie patrzą na to, czy liczą wg czas?
field

Nie wiem czy można mieć wielokrążak. Trzeba zmieniać bat. Praktyczna czy teoretyczna? Bo praktyczna na czworoboku i "parkur" to chyba wiesz jak xd Jeśli chodzi o część stajenną (jest na BOJ, nwm czy na srebrnej) to słyszałam, że różnie się odbywa w różnych stajniach, w stajni której zdawała moja koleżnaka, był egzaminator i kazał jakiejś osobie wykonywać polecenia, np. "podnieś lewą, tylną nogę konia" itd. Jeśli chodzi o część teoretyczną (pytania) to brali po trzy osoby do sali i zadawali po parę pytań. Czy czas liczą, to chyba zależy od egzaminatorów. Sorrki, że tak chaotycznie xd (2013/05/12 12:21)

Fiinka

dzieki, dzieki ;ptylko chodzi mi o ta czesc stajenna bo jak zdawalam brazowa to nie musialam, i boje sie ze na takiej banalnej czesci sie zalamie, i chcialabym mniej wiecej wiedziec jak to wyglada, czy wszyscy naraz czysza konie, a oni chodzi i rozgladaja sie, co sie mniej wiecej wie itp, chyba jesli poprawnie czyszcze konia, i go ubieram, wsiadam, zsiadam, chodze z nim, itp, to chyba mi wystarczy? (2013/05/12 12:42)

jestemzlasu

field skąd pomysł na przekładanie bata na czworoboku? Chyba w celu wyjątkowego utrudnienia sobie życia. Chyba w ogóle nie wiesz wiele o srebrnej odznace, więc zastanawia mnie po co odpowiadasz.
Nie ma opieki stajennej, za to jest wsiadanie. Nikt nie mierzy czasu na ujeżdżeniu.

(2013/05/12 12:48)

field

jestemzlasu-Prawda, niepotrzebnie odpowiadałam.  (2013/05/12 14:43)

Fiinka

aa czyli mam rozumieć, nie muszę się obawiać o zamiane strony bata i na czas przejazdu? to dobrze ;) i jak to? samo wsiadanie? bo na pzj tez troche inaczej jest napisane ;/ (2013/05/12 15:41)

jestemzlasu

O, weszłam na stronę PZJ i trochę mnie zaskoczyło co tam znalazłam. Wygląda na to, że znowu są zmiany. Wsiadanie przeniosło się do złotej, opieka stajenna jest w każdej. Czyli wygląda na to, że na srebrze jednak nie ma wsiadania. Musiało to zostać wprowadzone całkiem niedawno.
Najlepiej jak będziesz polegać na stronie PZJ, bo ostatnio ciągle coś zmieniają. (2013/05/12 17:24)

emolkaa

Jak zdawałam brąz to opieka stajenna wyglądała tak, że staliśmy wszyscy w korytarzu w stajni i osoba czytała po kolei nazwiska i zadawała jedno pytania. Np. pokaż gdzie koń ma ostrogi, wcięcie siekiery, podnieś prawą tylną nogę, zademonstruj bezpieczny węzeł itp. Zdały tą część tylko 2 osoby na 11 więc zaliczyli wszystkim... : ) (2013/05/12 17:49)

Monika Kłosowicz SJ Szarża

Pod żadnym pozorem nie przekładamy bata na ujeżdżeniu! :) Program na odznakę srebrną to zmodyfikowany program P-4. Plac 20x40m zgodnie ze zmianami. Opieka stajenna w zasadzie bardzo prosta: zademonstrowanie bezpiecznego węzła, wyczyszczenie kopyt, osiodłanie, założenie ogłowia my jeszcze mieliśmy opatrunek na kopyto.  (2013/05/21 17:05)

PrincQue

Wszelkie info masz na stronie pzj.pl :) Tam masz wszystko wytłumaczone co możesz mieć a czego nie i co cię zwalnia z poszczególnych części. (2013/06/24 16:36)

Gorąca piątka