Stacje telewizyjne o tematyce jeździeckiej

/ 11 odpowiedzi
Hej studiuje organizację produkcji filmowej i telewizyjne i za zadanie mam zrobić tygodniową ramówkę wymyślonej przez siebie stacji telewizyjnej. 
Z racji tego, że od 10 lat jeżdżę konno pomyślałam o stworzeniu ramówki stacji konnej. Mam do was prośbę szukam pomysłu na nazwę tej stacji telewizyjnej i na programy które mogłyby być w niej prezentowane ? Liczę na waszą kreatywność proooosze ! 
Może znacie jakieś stacje o jeździectwie z zagranicy ? Wiem że jest Fei chyba z Włoch coś jeszcze ?
selgom98

jest taki włoski kanał Class Horse TV (2013/04/11 22:40)

Honeonna

Tak, jest class horse tv, u mnie na kanale 414, u innych na, zdaje się, 859. Włoska, ale po paru dniach zaczyna się łapać, zwłaszcza jeśli się zna trochę jeździeckich wyrazów po angielsku albo ma się pojęcie o innych językach romańskich. Po paru obejrzanych zawodach zaczyna się i tak kojarzyć "trotto lungato" z kłusem wyciągniętym :).
Ramówka- nie powiem konkretnie, ale na pewno:transmisje z zawodów (także western, no chyba że chcesz się skupić na klasyce)z wyścigów w kraju i za granicą  (także kłusaki)kliniki ze znanymi zawodnikamicykl programów o mniej znanych dyscyplinach, np. polo, horseball, jazda na nartach ciągniętych przez koniacykl o rasachcykl historyczny, np. o roli kawalerii w takiej a takiej wojnie, o szkoleniu koni przez naszych ułanów, o różnicach między poszczególnymi rodzajami oddziałów jazdy coś o słynnych ośrodkach jeździeckich, np. wiedeńska Hiszpańska Szkoła Jazdy, Jerez de la Frontera, a z bliższych- Leszno, Janów Podlaskicykl o stadninachprzeżyjmy to jeszcze raz, czyli np. powtórki z dawniejszych sukcesów naszych koni i jeźdźcówcykl weterynaryjnysylwetki sławnych konicykl o hodowli, zasady doboru koni, analiza rodowodów konkretnych ras, informacje o chorobach genetycznych, może o odchowie źrebaków"Jak to się robi w..." prezentacje innych krajów i ich kultury jeździeckiej, rodzimych ras i szkół jazdywywiady z osobami związanymi z końmi- nie tylko na temat treningu, ale też na zwykłe tematy, jakieś wspomnienia o dawnych czasach albo przeciwnie- o uczuciach młodych, ambitnych zawodnikówpsychologia sportu"telewizja śniadaniowa"filmy!!! "Czarny Książę", "Flicka", "Czas Wojny", "Seabiscuit", "Zaklinacz koni", "Mustang z Dzikiej Doliny"! Znane i kochane!
coś w stylu "Wiadomości"- nie tylko wyniki z zawodów, ale też np. informacje o sprzedaży koni słynniejszych zawodników 
Dla dzieci: program edukacyjny w stylu "Dzisiaj popatrzymy, jak wyczyścić kucyka" jakieś kreskówki podobne do "My Little Pony" albo "Kucyków z Gwiezdnego Wzgórza", które kiedyś leciały program o rysowaniu, lepieniu z plasteliny, malowaniu koniteleturniej z pytaniami np. o rasy, o maści, części rzędu- w zależności od wieku Nazwa ma być polska, angielska, czy wszystko jedno, byle się jakoś kojarzyła? (2013/04/12 22:05)

Kajakalmus

Dziękuję bardzo mi pomagacie Honeonna szczególnie :) Czekam na dalsze wypowiedzi i zaczynam pisać kto wie może kiedyś spowoduję, że taka stacja telewizyjna polska naprawdę powstanie ;)? (2013/04/12 22:45)

Kajakalmus

Nazwa może być polska lub angielska i mocno kojarząca się z tematyką jeździecką :D (2013/04/12 22:47)

Kajakalmus

Podbijam ! ;) Serio liczę na wasze kreatywne pomysły ;) (2013/04/14 09:53)

jestemzlasu

A może sama byś się wykazała kreatywnością?
Masz wymyślić stację i stworzyć ramówkę. Oczekujesz od innych wymyślenia nazwy i pomysłu na ramówkę. Jak się nie da znaleźć w wikipedii, to pozostaje pytanie na forach. Tylko pogratulować i życzyć dalszych sukcesów na studiach. (2013/04/14 10:07)

Kajakalmus

Pytam o wasze zdanie. Jest to tak zwane badanie rynku. Nie chcę tworzyć stacji które nie będzie w stu procentach zawierać treści które chce oglądać znaczna większość zainteresowanych. Więc uwierz mi że nie jest to tak że nic nie robię bo podobne badania wykonuje od dwóch miesięcy a nad samą stacją pracuję od 4. Łącznie z zaznaczeniem źródeł utrzymywania, siedziby i sprzętu który nam będzie potrzebny. Pozdrawiam. (2013/04/14 16:07)

sloniecko

O, i może coś o naturalu... z pewnością kogoś zainteresuje :) Na class horse tv było kiedyś coś o pnh, ale niestety po włosku :D (2013/04/27 21:14)

Aneczka80

Wiecie co ja zaczelam obserwowac ten kanal Class Horse TV ale tam wogole nie ma nic o koniach tylko jakas polityka filmy i inne :( z programu na internecie tez nie bardzo widac zeby bylo cos o koniach. Sa inne programy z relacjami o koniach bo bym sobie poogladala?? (2013/04/28 12:12)

Honeonna

Tam CIĄGLE jest o koniach, ale nie zawsze są relacje z zawodów, tylko np. reklamy, jakieś wywiady, wiadomości, rozmowy w studiu. Ja z tych ich pogadanek rozumiem ok. 20%, więc rzadko na tym zostawiam, ale ciągle słyszę słowa związane z końmi. W tym programie telewizyjnym nie ma nic o koniach? No bez takich:) http://www.classhorse.tv/guidatv 
Badminton Horse Trials (znana impreza)cavaliere (jeździec)concorso completo (WKKW)Ulrich Kirchhoff (wygrał skoki na IO w Atlancie)le razze (rasy)endurance (rajdy długodystansowe)FEI World Cup Jumping Final
Jest jeszcze stacja Class News- tam rzeczywiście konia raczej nie uświadczysz, w przeciwieństwie do Class Horse TV. Na pewno patrzyłaś na dobrym kanale? Mi się na początku zdarzało mylić.
Czasami jakaś transmisja z zawodów leci na Dubai Sport. Z tego, co widziałam, zwłaszcza się koncentrują na arabach- pokazy, rajdy. (2013/04/28 18:40)

Aneczka80

No ok to chyba mam cos nie tak z dekoderem bo mam kanal gdzie pisze Class Horse TV a na ekranie znaczek stacji jest inny zwykle Class TV no i tam nie ma nic o koniach. Eh szkoda. Ale dzieki. (2013/05/01 12:19)

Gorąca piątka