Stajnie w okolicy Poznania

/ 21 odpowiedzi
Szukam stajni godnej polecenia :)
Takiej gdzie na jeździe jest max 3 osoby, nie ma jazdy koń za koniem, trener/instruktor jest sympatyczny, potrafi czegoś nauczyć, przekazać informacje, poprawić; żeby konie się nadawały do jazdy, bo już z nie jedną sytuacją się spotkałam.. no i najważniejsze, żeby ludzie byli mili i pozytywnie nastawienie do "nowych" a nie ze wzrokiem "co ty tu robisz, jak ty wyglądasz?!" bo z tym często się spotykam :/ No i ważne, żeby w samej stajni można było nie tylko uczyć się klepania dupska w rekreacji, ale czegoś więcej , skoki czy ujeżdżenie
Objechałam już chyba cały Poznań i wszędzie było jakieś "ale" :p Więc kilometry nie są mi straszne, mogę się poświęcić ;D
Słyszałam też o jakieś stajni w okolicach Dopiewa? Ponoć godna uwagi, ale nie mogę znaleźć jej w google
zorkana

ja też szukam stajni w okolicach Poznania :-) szczególnie w płd. części, napisz swoje opinie o stajniach które już odwiedziłaś lub w których jeździłaś,z mojej strony :1. Black Horse na Malwowej w Poznaniu - jeździłam tam jakieś 3 lata temu i takiej gemelowni to w życiu nie widziałam, bałagan taki, że się odechciewa :-( stare opony z puszkami po farbie, starymi wiadrami a nawet częściami od ciągników walały się wszędzie, konie tez stały w nie najlepszych warunkach, instruktorki się za bardzo nie przykładały,2. Huberus w Lusowie - jeździłam tam jakieś 3 lata temu , fajna duża hala, stajnia w porządku ale konie słabo wyszkolone, ale sęe nie dziwię bo ówczesna instruktorka to stosowała metody kijowe :-(3. Idmar w Krajkowie - jeździłam rok temu - kapitalna hala z wejściem bezpośrednio ze stajni, świetnie wyszkolone konie, fajna instruktorka, ludzie w różnym wieku, atmosfera w porządku, ale w zastępie nawet po 10 koni :-( (2014/02/12 21:47)

mrsalex

Ja zaczynałam w Black Horsie. Gnój gnój gnój i jeszcze raz gnój. Konie czasami miały przez tygodnie nie zmienianej ściółki, niektórym gniły kopyta. Taka obora, a nie szkółka..
Potem przeniosłam się do LKJ Fino w Kiekrzu. Kiedyś była tam zajebista trenerka, która wiele mnie nauczyła, no ale jazdy tylko na hali.. teraz jest inna trenerka, raz miałam z nią styczność - i nigdy więcej :p raz bardzo 'profesjonalnie' skomentowała moją koleżankę "galopując poruszaj biodrami w górę i dół, a nie w przód i tył" ... No i ogólnie tylko 3 albo 4 konie w szkółce.
Stajnia Rogacki - tam właśnie przeniosła się trenerka z Fino. Dwa padoki, hala. Dużo koni, chociaż czasami denerwujące jest to, że właściciel co chwile jakieś sprzedaje i kupuje nowe, nie można się zbytnio do konia przywiązać.. ale tak poza tym to bardzo sympatycznie :) Jak już wspominałam, trenerka wspaniała! Chociaż byłam u niej jakieś 1,5 roku temu, ale wątpie, żeby się coś zmieniła. ;)
Stajnia Cwał - jazdy nawet fajne, koni sporo, ale przez pół roku jak tam jeździłam, miałam miliony treningów, usłyszałam może jedną uwagę? Nie wiem czy to moja wina czy trenera, ale innym osobom zwracał jakieś tam uwagi.. żadnych popraw w jeździe nie widziałam, więc stajnie zmieniłam
Idmar w Krajkowie - duża hala, dwa padoki, tereny; trenerka bardzo sympatyczna, pomoże, poradzi, ale u niej lepiej się jeździ indywidualnie, bo trochę masówa się zrobiła, bo czasami zdarza się, że idzie po 8-10 koni w zastępie, a tyle to już trudno okiem ogarnąć a co dopiero poprawić kogoś..
aktualnie myślę o Stajni przy Grillu. Kiedyś było tam niezafajnie, ale teraz zmienił się trener i ponoć jest sympatycznie. Na wiosnę będę testować ;) (2014/02/13 19:56)

zorkana

przymierzam się do Stajni Rogacki :-) skoro polecasz instruktora to tym bardziej się tam wybiorę :-) czy chodzą tam tylko dzieci i młodzież ? bo jak przejeżdzam obok to zawsze widzę tylko młode osoby i nie wiem czy się tam odnajdę ;-) skoro mam 2 czy 3 razy tyle lat to przeciętny kursant ;-)rozważałam też stajnię Cwał - trener bez wątpienia dobrze jeździ, odnosi sukcesy, ma ładne konie ;-) ale czy potrafi przekazać swoją wiedzę ? i czy konie oprócz ładności i zadbania mają też dobrze w głowie poukładane ? czy oni  mają w tym Cwale halę bo cos mi sie o uszy obiło, że jakaś hala jest ale ze słupami :-0co do stajni Przy Grillu to jakoś słyszałam same niepochlebne opinie, że niefajni instruktorzy ale nie wiem niestety na ile to sa aktualne spostrzeżenia, czy nie sprzed kilku lat ;-) może się zmieniło ...... (2014/02/14 09:23)

zorkana

ostatnio jeździłam w Niwce w Puszczykowie ale nie odpowiada mi to miejsce, hala jest przerażająca, wystające krawężniki :-( i metalowe elementy kontrukcji, poza tym jest tak wąska, że galopuję zawsze z dusza na ramieniu ......  konie są w wiekszości dobrze wyszkolone i niektórych będzie mi żal ale instruktorki nie będzie mi żal - u mnie ma ksywę "poganiacz niewolników" ;-) - grzeszy niczym nie uzasadnionym poczuciem wyższości nad innymi iunstruktorami i  stajniami , poza tym snobizm na dużą skalę :-(  a latem masówki na lekcjach , (2014/02/14 09:28)

johhny

Polecam stajnię w Trzeku (2014/02/14 20:15)

majaa

Witam, również poszukuję stajni w związku z likwidacją szkółki, w której obecnie jeżdżę. Czy ktoś może coś polecić? Najlepiej od zachodniej strony Poznania. A jeśli ktoś ma jakieś informacje o Rancho na Beskidzkiej to byłabym wdzięczna za przekazanie ich. (2014/02/15 09:14)

zorkana

majaa - a czy przypadkiem nie chodzi Ci o likwidację Hubertusa w Lusowie ? długo tam jeździłaś ? jestem ciekawa czy wystawili na sprzedaż jakieś fajne konie, godne uwagi ? (2014/02/15 18:52)

majaa

Tak o Hubertusa. Sporo czasu tam jeździłam, wszystkie konie, które były na sprzedaż są już sprzedane, ale szczerze nie było żadnego godnego uwagi. (2014/02/16 17:58)

zorkana

ja jeździiłam tam przez kilka miesięcy i to jakieś 3 lata temu i też nie zapadł mi w pamięć żaden koń godny uwagi .... pamiętam tylko Harpię ale ona już chyba miała swoje lata .... (2014/02/16 22:04)

majaa

Harpia póki co została, ale jakaś dziewczyna ma ją kupić ;) No ma już swoje lata, koło 17/18 pewnie. (2014/02/17 13:56)

izapyza

To jestem w szoku, ze stajnie w Lusowie likwiduja, ktos wie dlaczego? Przeciez tam jest nawet niezła hala, to z z nia zrobia? Czy likwiduja tylko szkołke i bedzie pensjonat? (2014/02/17 14:49)

mrsalex

zorkana jeśli chodzi o Cwał, to sama musiałabyś się przekonać, bo trudno powiedzieć co do trenera, jak już wspomniałam do niektórych osób coś tam mówił, do mnie akurat nie. Co do koni, to mają jak najbardziej w głowie poukładane :) Z tego co wiem to jest chyba 7 koni szkółkowych, z czego 2 konie to takie podstawowe na "sprawdzenie", chociaż czasami cwaniaczą ;) reszta to taka stricte bardziej zaawansowana, ale wszystkie są jak najbardziej 'normalne' i nie mają żadnego bzdzium w głowie ;)
a co do Rogackiego to Ci nie powiem dokładnie, bo byłam tam jakoś półtora roku temu :p (2014/02/17 17:57)

majaa

izapyza- likwidują tylko szkółkę, a pensjonat nadal będzie. (2014/02/17 22:52)

zorkana

zastanawiam się dlaczego likwidują szkółkę w Hubertusie ?  nie jest opłacalna czy nie mogli znaleźć instruktorów na stałe ? czy konie im się zbiesiły do końca ? ;-) (2014/02/18 08:33)

dudusiakowa

A co powiecie na temat stajni w Swarzędziu? Rozważałam ją i Cwał bo do nich mam najlepszy dojazd komunikacją. (2014/02/20 20:35)

sylwian0

Polecam Podkowa Gruszczyn! :D Byłam na obozie <3 Wiele się nauczyłam ;3 (2014/02/22 12:16)

dixie

Podłączam się do pytania. Ostatnio znalazłem ofertę Akademii Jazdy Konnej Biały Jednorożec. Ktoś może zna ta stadninę? (2014/02/23 18:36)

grzegorzmartyna

Zapisalem tam na nauke jazdy mojego syna. Mysle , ze miejsce godne polecenia. Jazdy dla poczatkujacych i dla zaawansowanych , w malych grupach , lub na zyczenie jednoosobowe. Instruktor wszystko dokladnie wyjasnia , tlumaczy. Mi podoba sie to ,ze syn jest caly czas pod opieka przy jezdzeniu ,czyszczeniu , zakladaniu siodla. Wiem ,ze organizuja tam tez polkolonie dla dzieciakow i cos dla dorowlych wiec na pewno bede sie interesowal ta oferta. pozdrawiam (2014/03/09 20:19)

koniara 2014

Polecam Stajnię Górę 13 - www.stajnia-gora13.pl
Miejscowość Góra koło Swarzędza. To nowo powstająca stajnia, jeszcze wszystko nie jest zrobione na 100% ale jest tam bardzo fajna, rodzinna atmosfera bez "zadęcia". Niesamowity teren wokół jeziora, konkretna instruktorka, indywidualne lekcje dla początkujących i zaawansowanych, bardzo dobrze przygotowane konie, bardzo rozsądne ceny. Polecam! (2014/04/24 12:10)

Stajnia Na KONcu Swiata

Polecam swoją stajnię. Szczegóły na stronie www.stajnianakoncuswiata.plNa temat jazdy mogę dodać ponadto co jest na stronie, że odbywają się albo w małych 2-3 osobowych grupkach albo indywidualnie, przy czym cena jest zawsze ta sama. Prowadzone są przez instruktorów z uprawnieniami, którzy brali czynny udział w sporcie, więc dla ambitniejszych osób mamy do zaproponowania również trening sportowy przygotowujący do zawodów.   (2015/01/31 18:57)

izapyza

"raz bardzo 'profesjonalnie' skomentowała moją koleżankę "galopując poruszaj biodrami w górę i dół, a nie w przód i tył" ..."

x

x

niekoniecznie to bylo nieprofesjonalne, bo niektórzy, zwłaszcza ci naturalsi, przyjmuja taka metode podążania w galopie, jako b zgodna z ruchem konia. W Końcu koń w galopie tez tak jakby skacze, wiec to przyjete polerowanie siodła jest rucehm zupełnie innym niz ten w którym porusza sie koń

polecam lekture tego artykułu

http://www.parelli-info.waw.pl/articles.php?article_id=48

A co do stajni w Poznaniu to z niewymienionych na uwagę też zasługuje Rancho ktore dzierzawi Kasia Małecka, jedynym minusem jest niestety wysoka cena, bo jazdy sa robione porzadnie, konie tam maja b dobrze i sa zadbane, warunki tez przyzwoite- duza hala, i ogólnie ladne otoczenie

(2015/02/07 22:26)

Gorąca piątka