stres przed brązową odznaką

/ 7 odpowiedzi
Gdzie zdawaliście odznaki ?  Jak tam było? czy był duży stres i czy trzeba być ubranym na galowo?  z góry dzięki;)
Arctica

Ośrodek jeździecki Senny, Nowęcin (woj. pomorskie). Raczej każdy był ubrany tak jak na zawody, czyli czarna marynarka jeździecka i białe bryczesy. Stres tylko przy skokach, na ujeżdżeniu trzeba się skupić i przypomnieć sobie czworobok, więc nie ma na to czasu :) A przy skokach najtrudniejsze jest zatrzymanie na końcu przez które wiele osób nie zdaje, więc stres jest :) Najłatwiejsza jest teoria, ale możliwe, że to zależy od egzaminatowów (2014/02/11 14:06)

Ania S

Na odznace nie ma obowiązku być na galowo. W przepisach jest tylko, że strój ma być czysty i schludny. Oczywiście kask obowiązkowo. Nie wiem jak z rękawiczkami, ale lepiej je mieć. Na moich odznakach ludzi byli bardzo różnie ubrani. (2014/02/18 18:29)

patrycja64

Ja zdawałam w ŁKJ-Łódzki Klub Jeździecki. Wiadomo stres jest ale oni są dobrzy więc to sama przyjemność zdawać i pamiętaj robisz to dla siebie a nie dla kogoś pomyśl o koniu i nie myśl że jesteś na egzaminie tylko na zwykłej lekcji jazdy konnej :) pomoże.Ja zdałam bez większego wysiłku ;) polecam!

(2014/02/19 08:58)

MalaMiss

Zdawałam odznakę w SK Victor w Siedlcu. Z typowego stroju jeździeckiego miałam tylko białe bryczesy, oczywiście sztylpy i szyblety, kask oraz białe rękawiczki. Jeśli chodzi o górę, to miałam zwykłą białą bluzkę i granatową marynarkę. Stwierdziłam, ze nie będę kupować fraku na zwykłą odznakę. Bez przesady.
Jednak nie którzy odstawili się na całego, niczym na zawody ogólnoświatowe, a byli i tacy, co wystąpili w zwykłym, schludnym stroju jeździeckim.
Osobiście uważam, żeby nie przesadzić w żadną ze stron. Trzeba ubrać się elegancko, ale nie od razu w rzeczy z najwyższej półki xd
To tylko brązowa odznaka jeździecka :D (2014/03/03 18:37)

Kaja01

Ja zdawac bede dopiero w tym tyg. w Aromerze ale bylam tam juz wczesniej zobaczyc jak wyglada caly egzamin na odznake. Wszyscy byli na galowo. Egzaminatorki byly bardzo lagodne w ocenianiu: nie dyskwalifikowaly za przekroczenie lini zatrzymania przy skokach, ani za posiadanie ostrog, nawet gdy ktos pomylil cos w czworoboku/parkurze "dawaly druga szanse"i.t.p. dlatego najgorzej poszla teoria. (Choc pyt. wcale nie byly trudne). Duzo zalezy od tego jakie beda egzaminatorki ale uwazam, ze najwazniejsze jest to jak sie przygotujesz i bedziesz spokojna, nie zestresowana podczas zdawania. :-) (2014/04/23 08:13)

koniara559

Kaja01 będziesz zdawac  27 kwietnia? (2014/04/26 14:55)

Natkers

jeśli chodzi o okolice Warszawy, to oglądałam odznaki zdawane w poland parku jeszcze w starej siedzibie na SGGW. Muszę powiedzieć że było bardzo miło chociaż zdawający bardzo się stresowali. Najbardziej chyba na ujeżdżeniu (dokładność, wyjechane narożniki, itp) ze skokami faktycznie zatrzymanie było trudne niektórzy przejechali po 2 koła dodatkowo, bo koń poniósł. egzaminatorzy bardzo przyjemni nie upominali trenera że podpowiada czy 'dobra noga'. Na teorii też podobno szanowali jak ktoś się bardzo stresował. Ogółem pozytywnie. A Aromer to bardzo duży ośrodek więc powinno być w porządku. (2014/04/26 22:45)

Gorąca piątka