Strój jeździecki dla amatora

/ 11 odpowiedzi

• konto usunięte

Od miesiąca jezdze konno w jeansach i trampkach.Jezdzi mi się dobrze,opanowałam już kłus ćwiczebny i anglezowany,zatrzymywanie sie,skrety,ruszanie,ósemki,volty i półwolty.Jak myślicie lepiej jezdzic w bryczesach i specjalnych butach do jazdy konnej czy jeszcze trochę poczekać z zakupem:D
saphira96

Jeśli chodzi o bryczesy, to jak najbardziej polecam ich używanie dla wszystkich. Bryczesy zapobiegają siniakom i otarciom, które pojawiają się przy zetknięciu nogi ze szwem w dżinsach. W bryczesach szwy są umieszczone na bokach nogawek, dzięki czemu zapobiegają otarciom. Poza tym wygodniej się w nich siedzi na koniu niż w zwykłych spodniach :)

A buty... Hmm, jeśli masz ochotę, możesz je kupić. Na pewno poprawiają one ustawienie nogi w strzemieniu, ale można się bez nich obejść. 

(2011/08/16 15:28)

Felusia

Po pierwsze to nigdy nie będziesz perfekcyjnie jeździć konno - to ja dla mnie niewykonalne. Konno uczymy się jeździć przez całe życie, każda sekunda w siodle (i bez siodła) czegoś uczy. Nawet Ci współcześni światowej sławy zawodnicy ciągle się uczą.Po drugie nic nie stoi na przeszkodzie żebyś już zaczęła kompletować ubiór jeździecki.  (2011/08/16 15:28)

Hellenna

Ja kupiłam bryczesy dopiero po kilku miesiącach. Jeżeli nie masz akurat pieniędzy to nie musisz nic kupować, rzeczywiście ubranie pomaga, ale nie na tyle, żebyś nie mogła bez niego jeździć. Jeśli natomiast masz akurat pieniądze to kup, szczególnie bryczesy i sztylpy, z butami możesz poczekać (wiele osób obcierają na początku), tak naprawdę to tylko poprawny dosiad i ćwiczenia sprawią, że będziesz lepiej się utrzymywać w strzemionach i w siodle. Skoro jeździ Ci się dobrze w tym ubraniu, co teraz, nie widzę potrzeby, aby coś kupować! (2011/08/16 17:36)

Zgola

Jeżeli zdecydujesz się, że będziesz jeździć konno i wdrożysz się w to ambitniej, tzn. nie znudzi Ci się po kilku miesiącach, myślę, że zakip rzeczy takich jak: !toczek (kask)!, bryczesy, oficerki (lub sztyblety i czapsy), rękawiczki jak najbardziej Ci się opłaca. :) (2011/08/16 19:07)

Jaselle

Jeśli jesteś pewna, że będziesz jeździć to możesz kupić. Jednak radzę Ci pierwsze zainwestować w kask jeździecki. Przeważnie w każdej stajni są wypożyczane toczki, ale zawsze lepiej jest mieć swój. Po pierwsze jest to bardziej higieniczne, gdyż w tych stajennych toczkach jeżdżą wszyscy i nie wiadomo co mają na głowach, a po drugie kask jest dużo bezpieczniejszy niż toczek. (2011/08/16 19:20)

wilejkaa

Ja osobiście nie wyobrażam sobie jazdy w dżinsach ;) Instruktorzy zawsze mi mówili - wszystko tylko nie dżinsy . ! Więc nigdy w nich nie jeździłam. Wgl, dla mnie spodnie do jazdy nie mogą mieć żadnych wewnęrznych szwów (zresztą nie tylko dla mnie). :)

Dlatego na Twoim miejscu kupiłabym bryczesy. Ale nie musisz, możesz jeździć w legginsach ;) W dżinsach też, jeśli do tej pory się nie obtarłaś ;d. Z zakupem butów możesz spokojnie poczekać :)

(2011/08/22 14:53)

użytkownik19437

Jeansów odradzam ,spodnie nie powinny mieć szwów z tyłu. Dlatego warto kupić bryczesy. A co do butów to bym się wstrzymała ... na razie możesz jeździć w trampkach i np. kupić czapsy. Ja kupuje sztyblety ale dopiero w przyszłym roku bo może jeszcze mi noga urośnie a super tanie nie są. (2011/08/22 16:27)

Miyako

JA zaczynałam jeździć w legginsach, tobie też to polecam, a najpierw kup kask, rękawiczki, buty i czapsy. (2011/08/26 15:25)

voltahorse

jak uważasz, zależt też ile masz lat i noga ci nie rośnie, ale jak bedZiesz kupowała to najpierw kup sztyblety, czyli buty a potem dopero bryczesy + jak uważasz, że nie chcesz tteraz kupować ani sztybletów ani bryzcesów to polecałabym najpierw kuić swój kask :> (2011/08/26 15:47)

Ola Koniara

Jeśli jeździsz regularnie, to lepiej zaopatrz się w bryczesy jeśli nie chcesz sobie obetrzeć tyłka. Z trampek też lepiej zrezygnować, bo noga może i wpaść w strzemię. (2011/09/26 18:55)

Gorąca piątka