Strój na sam początek.

/ 4 odpowiedzi
Cześć.
Chcę się zorientować czy sprzęt z decathlonu nada się dla osoby ,która dopiero zaczyna.
Nie chcę od razu pchać się w koszty, ponieważ nie wiem czy to sport na pewno dla mnie. Opiekunka z uniwersyteckiej sekcji powiedziała ,że na sam początek będzie okej z uwagi na niskie ceny. Macie jakieś zdanie na ten temat? Dopiero mam za sobą jedną lekcję ,więc nie wiem czy ten sport okaże się dla mnie.
CzesiekCz

Hhmm, decathlon nie jest zły ale w cenie rzeczy kupionych tam znajdziesz bardziej profesjonalny sprzęt. Jest bardzo dużo sklepów specjalizujących się tylko i wyłącznie w jeździectwie. Ja przeważnie korzystam z patatajek.pl. Ceny są ok, znajdziesz tam sprzęt zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych ;) pozdrowionka (2017/10/27 21:59)

CzesiekCz

Hhmm, decathlon nie jest zły ale w cenie rzeczy kupionych tam znajdziesz bardziej profesjonalny sprzęt. Jest bardzo dużo sklepów specjalizujących się tylko i wyłącznie w jeździectwie. Ja przeważnie korzystam z patatajek.pl. Ceny są ok, znajdziesz tam sprzęt zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych ;) pozdrowionka (2017/10/27 21:59)

Crazyhorse

Ja osobiście na sam początek bardzo polecam Decathlon :) Jeżdżę już 4 lata i dalej kupuje tam bryczesy. Według mnie nie ma sensu wydawać pięciu stów (i więcej) na bryczesy, które tam kupisz w dobrej jakości i niskiej cenie. Jeśli chodzi o koszty, to więcej pieniędzy wydałam na bardziej profesjonalny kask ( bo te z Decathlonu to zgroza...) Nie chodzi o jakość, tylko wentylacje i stopień ochrony. No i w tym roku kupiłam dosyć dobrą kamizelkę ochronną (ale to już na inny temat). Na twoim miejscu kupiłabym bryczesy z lejem kolanowym ( te najtańsze do 60 zł), buty bym sobie narazie podarowała, skarpety tak samo. Kupiłabym jeszcze własny kask za 100. Chociaż w stajni pewnie możesz wypożyczyć. Dlaczego kolanowy, a nie pełny?
Po pierwsze: tańszy
Po drugie: ja nauczyłam się jeździć w takich i nie robi mi różnicy czy pełny czy kolanowy
Po trzecie: łatwiej je dopasować do własnego rozmiaru, z pełnym jest kupa zachodu
Po czwarte: nie kupisz tak łatwo przez internet. Tzn kupisz, ale niekoniecznie w dobrym rozmiarze
Po piąte: kiedyś nie jeżdziło się nawet w kolanowych tylko w takich spodniach jakie się miało ( ale żeby ci nie przyszło do głowy wsiąść na konia w śliskich spodniach, bo to niesamowite męczarnie)

Także, to by chyba było tyle. Mam nadzieję, że choć trochę ci pomogłam :) (2017/10/28 21:31)

allegrija

Myśle że dechatlon jest ok ale na twoim miejscu nie kupowałabym za dużo przydadzą sie np. bryczesy, Tanie gumowe buty fouganza, jeżeli masz w stajni toczki nie radze kupować ewentualnie jakiś tani baardzo tani (2017/11/09 21:08)

Gorąca piątka