Szpara w kopycie , dlaczego ?

/ 3 odpowiedzi
Cześć ! Już od dawna moja klacz miała pionową szparę w kopycie , lecz nie zwracałam na to uwagi , jeździłam na niej jakby nic nie było . Kopyto goiło się a tu po miesiącu znowu się powiększało , i tak cały czas. Pół roku temu klacz miała grypę i jakoś dwa miesiące później stajenny wypuszczając ją na padok , wyrwała mu się i wywaliła się na chodniku ( mnie przy tym nie było ).
Okazało się , że kuleje na lewą , przednią nogę . Po kolejnych miesiącach bez jazd grypa jej przeszla.Zaczelam z nia troche pracowac od ziemi i w siodle . Lecz i tak kuleje , do tego ta szpara w kopycie jej się o wiele bardziej rozszerzyła . Myślałam by zrobić jej zdjęcia , co myślicie ? co mam zrobić ?
Maria

Zrób jakieś zdjęcia, bo opis "szpara w kopycie" nie daje żadnego wyobrażenia. Nie przyjeżdżał żaden weterynarz? (2013/03/17 16:00)

nancy

Rozumiem, że pęknięcie dotyczy puszki kopytowej, nie podeszwy, tak?Przede wszystkim nieodpowiedzialny był brak reakcji na początkowe objawy problemu. Kopyta są dla konia niezwykle ważnym narządem. Anglicy nawet mawiają "Bez dobrych kopyt nie ma konia" i bardzo słusznie. Kopyta pełnią funkcję amortyzatora i spoczywa na nich ogromny ciężar. W swoim opisie napisałaś, że zajmujesz się skokami przez przeszkody - dla tej dziedziny zdrowie końskich kopyt jest szczególnie ważne.Pisząc tą wypowiedź nie mam na celu krytykowania Ciebie, ale zwrócenie uwagi na istotność kopyt w funkcjonowaniu organizmu końskiego.Czy klacz chodzi w podkowach? Jak na razie proponuję wezwać specjalistę: weterynarza, kowala. (2013/03/17 16:17)

jestemzlasu

Podsumujmy: koń miał szczelinę w kopycie i nie robiłaś z tym nic. 4 miesiące temu zakulał i kuleje nadal, a ty z nim pracujesz. Tyle miesięcy i żadnego działania?
Czy koń miał robione kopyta? Był podkuwany? Czy kulawizna była diagnozowana? I jak można pracować z koniem, który wciąż kuleje? (2013/03/17 19:33)