Taniec czy jazda konna?

/ 11 odpowiedzi
Jeżdżę konno raz lub dwa w tygodniu. Chodzę też do szkoły baletowej, gdzie tańczę taniec współczesny i balet. Wiem, że jeszcze trochę czasu mi zostało, ale nie wiem w którym kierunku mam iść. Kocham konie i kocham tańczyć. Co wybrać? A może da się robić to i to? Pomóżcie! Proszę!
izapyza

Kiedys słyszałam taka opinie, ze jak ktos chce uprawiac balet na zasadzie zawodu, to nie moze jezdzic konno, bo jazda konna poszerza podobno biodra. TYlko w tym widze ew. problem, bo jezdzisz dosc rzadko, wiec nie wpoinno byc na tym etapie trudnosci w połaczeniu tych dwóch rzeczy. Sama kiedys sie jeszcze uczyłam, chodziam na konie- 3 -4 razy w tygodniu, i dwa razy w tygodniu na sztuki walki (2014/06/13 00:10)

jestemzlasu

To poszerzanie bioder to bzdura totalna. Choćbyś jeździła codziennie po parę godzin, to sobie układu kostnego nie przemodelujesz. (2014/06/14 22:44)

izapyza

Tez mozliwe, ja tylko pisze co slyszałam, ze był taki zakaz dla osób co były w szkole baletowej kiedys, nie wiem jak jest  teraz. W sumie patrzac po mnie, to mimo ze jezdziłam sporo mam b waskie biodra...

(2014/06/14 23:25)

mojekoniki

Większość osób może ci powiedzieć, jazda konna ale to ty musisz wybrać, ja też tak wybierałam siatka/konie, do sms się nie dostałam przez dwa nie byłam zła, ale nie że sie nie dostałam, tylko z czegoś innego no i teraz będe więcej czasu spędzać przy koniach (2014/06/15 08:11)

Lizaczek

jeżeli kochasz to i to to możesz organizować jazdę konną tańcząc czyli robić taniec konny (2014/06/18 17:23)

siskiss

też miałam wybór - taniec czy konie, tylko u mnie to był hip-hop. Mimo wszystko wybrałam konie, do nich ciągnęło mnie bardziej. Czy żałuję ? Czasami tak, ale nie w taki sposób żeby rzucić konie, tylko pod tym kątem, że miałam predyspozycje do hip-hopu (zresztą nadal mam) i niekiedy zastanawiam się czy dobrze zrobiłam, ale za każdym razem jak myślę o koniach, przypomina mi się że warto było zarezerwować. Wiesz, to jest ryzyk fizyk, musisz postawić wszystko na jedną kartę i wyczuć do czego ciągnie Cię bardziej - w moim przypadku do koni. (2014/07/06 13:21)

siskiss

ale za każdym razem jak myślę o koniach, przypomina mi się że warto było zarezerwować.

oczywiście zaryzykować * a nie zarezerwować (2014/07/06 13:23)

hanuta2002

Jazdę konną wybierz!! <3333  (2014/07/07 19:59)

ayris

A nie możesz zarówno tańczyć jak i jeździć konno? Myślę, że da się to jakoś pogodzić. ja kiedyś grałam w siatkówkę ale wybrałam konie i nie żałuję :) Teraz jestem na takim etapie, że szukam profesjonalnego stroju jeździeckiego :) Znalazłam kilka świetnych bryczesów na https://www.equishop.com/pl/ i chyba zamówię chociaż dwie pary. Poza tym przydałoby mi się nowe siodło bo te ktore mam nie jest zbyt wygodne. Do tej pory było mi szkoda kasy na jakies z wyższej półki ale stwierdziłam, ze skoro chcę jeździć to muszę zainwestować  (2015/04/29 11:13)

jestemzlasu

ayris ile equishop płaci za post?
I czy istnieje wątek, w którym nie będziesz usiłowała wciskać ich reklamy? Na razie mało ambitnie wykopujesz, odgrzeb jakiś sprzed pięciu lat. (2015/04/29 21:12)

jedrzej-michale

Najlepiej oddzielić "zawód" od "hobby". Możesz zawsze wybrać "taniec jako zawód" a w wolnej chwili uprawiać "hobby - jazdę konną" oraz się w obu kierunkach kształcić. Jazda konna - certyfikaty, taniec - ukończenie stosownych szkół itp.
Pozdrawiam! (2015/05/23 11:53)