TKKF Ognisko Podkowa

/ 6 odpowiedzi
Hej,
Mam pytania dotyczące powyższej stajni, byłoby mi niezmiernie miło, gdyby ktoś orientujący się w temacie mógł udzielić paru informacji:)
Otóż. Próbowałam w internecie znaleźć opinie nt. tkkf podkowa, a jedyne jakie znalazłam są sprzed 7-9 lat. Przeczytałam, iż jest to jedna z lepszych stajni w okolicach Warszawy, dobrzy instruktorzy, a konie dobrze traktowane.
Z drugiej zaś strony doczytałam się, że stajnia z braków finansowych trzyma po dwa koniki w boksie, w dodatku uwiązane. A na stronie internetowej tejże stajni zauważyłam, że nie ma zdjęć przedstawiających konie pasące się na trawce.
Pytania moje są następujące: jak teraz wygląda sytuacja w stajni? I czy stajnia posiada pastwiska, na które konie są wypuszczane?
Jeżeli ktoś wie, proszę o odp :) 
Popeye

Naprawdę nikt nie wie jak wygląda sytuacja w stajni teraz... ?
:( (2014/01/14 01:03)

Mystery

Jeżdżę w tej stajni około półtora roku. Ogólnie jestem zadowolona, warunki są raczej przeciętne, jak w innych stajniach w okolicy. Konie stoją w boksach pojedynczo, są dwa otwarte boksy, w których konie stoją po dwa i są uwiązane, jedna para średnio się ze sobą dogaduje (jeden z koni jest złośliwy), ale te boksy są większe niż standardowe. Do stajni przylegają pastwiska, konie regularnie są wypuszczane. Mam trochę zastrzeżeń co do wyszkolenia koni ze szkółki. Jeden z nich kopie i gryzie i, szczerze mówiąc, trochę boję się go ubierać, za to moja instruktorka jest bardzo fajna. Ogólnie polecam. (2014/01/18 21:34)

Popeye

Po pierwsze: wielkie dzięki za odzew :)
A po drugie: czy mogłabyś udzielić info na jeszcze kilka pytań?:)

Polecając swoją instruktorkę, którą masz na myśli?
Na stronie stajni podany jest grafik jazd, czy jest on aktualny?
I zauważyłam, że w grafiku jazd na małych koniach jest podział na poziomy zaawansowania, czy jest taki podział dla osób dorosłych? (2014/01/20 23:35)

Popeye

Ah, zapomniałabym.
W jednej ze stajni w której byłam, konie nie miały własnych szczotek do czyszczenia, raczej na zasadzie "wszystko dla wszystkich". Jak to wygląda w podkowie?
Przepraszam, że tak zamęczam, acz myślę, że najlepiej jest uzyskać informacje od źródła, a taka wiedza jest dla mnie ważna. Będę wdzięczna za wszelkie odpowiedzi. (2014/01/20 23:41)

Mystery

Moją instruktorką jest Ania Cynalewska.

Grafik jest aktualny.

Dla dorosłych i młodzieży jeżdżących na dużych koniach też jest podział na poziomy zaawansowania, instruktorzy o tym decydują, do jakiej grupy cię przydzielić biorąc pod uwagę również termin, który ci odpowiada.

Każdy koń ma swój worek ze szczotkami. (2014/01/26 22:43)

Popeye

Dziękuje za informacje :) (2014/01/31 14:03)