T.R.E.C. ??

/ 2 odpowiedzi
 .T.R.E.C.
Siemka, dosyć długo jeżdżę konno,, i pierwszy raz zetknęłam się ze zwrotem .T.R.E.C.. co to jest? do czego służy?

Lys Royal

Hej :) Ja też niedawno spotkałam się z tą nazwą :D Tutaj sobie możesz o tym poczytać, bo zbyt długie żebym wszystko pisała :D http://www.mzj.krakow.pl/news.php?cid=0&nid=3864 

Mam nadzieję, że pomogłam :) 

(2013/07/29 20:36)

EGOIST

TREC (Techniques de Randonnée Equestre de Compétition), czyli Wszechstronny Konkurs Konia Turystycznego, wywodzi się z Francji. Dyscyplina koncertuje się na zweryfikowaniu umiejętności jeździeckich, niezbędnych podczas jazdy w terenie. Poza Francją – kolebką TREC, konkurencja ta jest znana i rozgrywana w innych krajach europejskich m.in.: w Anglii, Austrii, Hiszpanii czy w Belgii, ale również na innych kontynentach: USA, Kanada, RPA, Australia.Organizacją międzynarodową prowadzącą TREC jest FITE (International Federation of Equestrian Tourism).W Polsce dyscyplina znana jest od 2011, kiedy z inicjatywy Aleksandra Jarmuły (Członek Komisji GTJ PTTK) powołano do życia Podkomisję GTJ ds. TREC PTTK odpowiedzialną za:1. Regulamin TREC PTTK.2. Promocję zawodów (informacja w kalendarzu imprez na stronie GTJ PTTK, na facebook’uTREC PTTK, publikacje i inne działania promocyjne).3. Szkolenie organizatorów i sędziów TREC PTTK.4. Weryfikację uprawnień sędziowskich.5. Wsparcie merytoryczne dla sędziów i organizatorów TREC PTTK.6. Koordynację rozgrywanych zawodów.7. Rozwój dyscypliny w Polsce.Kontakty do osób odpowiedzialnych zawiera załącznik do niniejszego regulaminu.TREC PTTK rozgrywany jest w trakcie dwóch dni i składa się z trzech faz:1 dzień: Bieg na orientację (240 pkt)2 dzień: Kontrola tempa (60 pkt) oraz Próba terenowa (160 pkt)Maksymalna ilość możliwych do zdobycia punktów: 460 pkt.ZAŁOŻENIA OGÓLNE:PTTK jest wyłączną organizacją zarządzającą konkurencją TREC PTTK na terenie Polski.Zawody TREC PTTK są otwarte dla wszystkich jeźdźców.Celem zawodów jest propagowanie turystyki jeździeckiej oraz pokazanie wszechstronności pary jeździec-koń w pokonywaniu różnorodnych przeszkód. Zawody TREC PTTK składają się z trzech faz:- faza POR (Bieg na orientację)- faza MA (Kontrola tempa)- faza PTV (Próba terenowa) (2013/07/29 21:18)