Trening konia

/ 7 odpowiedzi
Chciałabym dowiedzieć się od czego zacząć Trening niezajeżdżonego konia konia. Krok po kroku . :)Z góry dziękuję :D 
SrokatyArab

Trening niezajeżdzonego konia powinno się zacząć od oddania go w ręce osoby, która się na tym zna i dokładnie wie co robić. Oczywiście można w tym uczestniczyć, pomagać, obserwować i uczyć się. Na pewno jest to znacznie lepsza metoda niż korzystanie z "internetowego przepisu na ujeżdżenie konia". (2014/05/17 17:32)

oliwia-szczesni

Z ciekawości chciałabym wiedzieć jak wygląda. Nie jestem jedną z tych osób, które same zajeżdżają konie... -.- (2014/05/17 18:24)

siskiss

Z ciekawości chciałabym wiedzieć jak wygląda. Nie jestem jedną z tych osób, które same zajeżdżają konie... -.-

treść Twojego wątku, brzmi jakbyś Ty sama chciała zajeżdżać konia ;) (2014/05/18 07:50)

jestemzlasu

Trening niezajeżdżonego konia zaczyna się od przygotowania z ziemi. Potem przyzwyczaja się go do ciężaru jeźdźca, potem uczy reakcji na pomoce z siodła.  (2014/05/18 17:52)

Kilimka1

Jest tego pełno w necie, wystarczy wogoglować takie samo pytanie jak w temacie..

od siebie zapodam wg mnie bardzo ciekawy i otwierający horyzonty myślowe link na temat treningu nie sztamopwo proponowanego , co prawda jawi się w linku  jako karmienie, ale to ,,zmyłka" http://www.pdmpromocja.pl/jnbt/portal/artykul/25,monty-roberts---karmienie-z-reki.html (2014/05/20 19:44)

SrokatyArab

ojoj z tym googlaniem zdecydowanie lepiej uważać. W internecie jest bardzo dużo bredni, zwłaszcza na wszystkich "zapytajkach", a to wyskakuje najczęściej. Laikowi czasem może być również ciężko odróżnić które artykuły, czy fora są coś warte, a w których są zwyczajne bzdury dlatego zdecydowanie polecam naukę takich rzeczy w realu. (2014/05/20 23:03)

Kilimka1

W realu też można dużo bredni spotkać w ustach instruktorów czy trenerów, na początku laik nie ma szans odróżnić prawdy od herezji. W pewnej mierze trafienie na mądrego nauczyciela już na starcie dla 3/4 adeptów, to swego rodzaju loteria, a potem  kwestia nabywania doświadczenia poprzez życiowe przeszkody ;)

Ten akurat wyżej link należy to tych wartych uwagi ;) 

ten poniżej uważam,że też ..http://www.konie.wortale.net/126-Ujezdzenie-Klasyczna-sztuka-jezdziecka.html (2014/05/21 10:58)

Gorąca piątka