Trochę pytań o natural

/ 20 odpowiedzi
Mam parę pytań co do naturalu1.do czego służy carrot stick? Czy muszę go kupować, czy też mogę go zrobić sama?2.co to znaczy odaangażowanie zadu?(natural?)
I jeszcze (nie natural)3.Jak myślicie, czy dobrze by było posadzić na pastwisku(np. wzdłuż ogrodzenia) różne zioła i rośliny, np. miętę, dzięki za odpowiedzi
Andaluz123

I JESZCZE: Czy jak w grze w przyjaźń(7 gier) konik odsuwa się itp. to co radzicie?  (2013/01/31 21:49)

Dyrdyta

Odsuwa się bo ustpuje ci miejsca. Jesteś osobą dominującą :)  (2013/01/31 22:12)

Oczy Nocy

Ja mogę Ci odpowiedzieć tylko na 3 pytanie. Owszem jest to dobry pomysł ale musisz sprawdzić, które zioła są dla koni szkodliwe, a które nie. No i nie sadzić tych które mogą zaszkodzić. (2013/01/31 23:07)

galoopem

Carrot stick (fot.) używany jest do pracy PNH służy jako przedłużenie naszej ręki. Zapewnia bezpieczeństwo podczas pierwszych prób jeża a także FG z końmi wrażliwymi. Można nim bezpiecznie dotykać konia. ; ))
Jeśli chodzi o odangażowanie zadu, to tu chyba chodzi o ustąpienie od nacisku.
Zioła, to bardzo dobry pomysł :)) (2013/02/01 10:08)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

załóż konto zaloguj się

Andaluz123

DZIĘKUJĘ ZA WSZYSTKIE ODPOWIEDZI!!!Z ziołami się raczej nie pomylę(mam nadzieję:D), ponieważ zamierzam nabyć książkę o zioołach itp.(już nawet wim jaką, wystarczy że zamówię)I jeszcze 1 pytanie?(nie o natural)Znalazłam taki przepis na ciastka dla konia:

500g płatków owsianych
trochę mleka
2 średnie jabłka utarte na wiórki
2-3 marchewki utarte na wiórki
trochę miodu

Sposób przygotowania
1. Płatki owsiane wymieszać z niewielką ilością mleka, aby otrzymać konsystencję pasty.
2. Dodać utarte jabłka i marchew, na końcu miód.
3. Masę równo wyłożyć na blachę wysmarowaną tłuszczem lub wyłożoną pergaminem.
4. Piec w temperaturze 180° - 220° około 0,5 godziny.
5. Po wystygnięciu połamać na kawałki.

Jak myślicie, mogę dodać do niego np. trochę mięty, melasy, rumianku lub dodać trochę mniej marchewki ,  i dać np. jeżynę.  (2013/02/01 16:05)

Andaluz123

I jeszcze 1 pytanie mam(sorry że tak dużo :D)Jak nauczyć konia jazdy na cordeo (pasku przerzuconym przez szyję.może jakieś strony?propozycje? (2013/02/01 17:52)

Andaluz123

proszę:Ja poproszę o  zdjęcie konia w kropki w westernowym siodle, ogłowiu itp. (2013/02/01 18:09)

Hrenna

Przede wszystkim praca i zaufanie. Możesz jeździć nawet bez żadnej linki ani Bóg wie czego jeszcze. Jeżeli koń reaguje na dosiad poprawnie, Ty dobrze jeździsz to najlepiej zacząć od jazdy na kantarze. (2013/02/01 21:07)

Oczy Nocy

Znalazłam bardzo fajny film o naturalnym podejścia do konia http://www.youtube.com/watch?v=8AsVJJ3Mt1w&feature=youtu.be  Polecam obejrzeć ;) (2013/02/01 23:14)

Andaluz123

ojej...to zdjęcie nie tu!(przepraszam, pomyliłam posty) (2013/02/02 09:47)

Wiki123

Masz tu odpowiedź na drugie pytanie:
http://www.pdmpromocja.pl/jnbt/portal/artykul/39,warto-wiedziec---odangazowanie-zadu.html (2013/02/03 18:00)

horselover

Melasy nie dodawaj do ciastek! One i tak zawierają niezbyt zdrowy dla koni cukier, a melasa to jeszcze dowalenie dodatkowego cukry, więc melasie mówimy nie :P Za to można dodać sok z mandarynek itp ;)

Jazdy na cordeo się konia nie uczy... Jeżeli koń jest dobrze ustawiony na pomoce to bez niczego można nim kierować - DOSIAD! i tyle..

A co do FG - jak koń się odsuwa to wcale nie ustępuje nam miejsca - my go o to nie prosimy. Koń się odsuwa, bo się boi. 

I najważniejsze - nie zabierajcie się za natural sami, bo to najgorsza decyzja...

Jeżeli kogoś kręci natural to do naturalsowej stajni się zapisać, jechać na kurs, byleby nie działać całkiem samemu, bo to niebezpieczne.

Pozdrawiam,

horselover

(2013/02/04 09:10)

Andaluz123

horselover-dzięki za odpowiedź, na szczęście na wiosną jadę na taki kurs i nike zamierzam brać się za natural tak na ,,serio (nie umiałam znaleźć słów do tego określenia:D]'', tylko chodzi mi o  to, żeby łatwiej było współpracować z obchodzeniem się z nim, wzmocnieniem zaufania itp.(oczywiście, nie zamierzam brać się za rzeczy, o których nie mam pojęcia, bo wiem, ż to może się żle skończyć
Wiki123-bardzo dziękuję, świetna strona
Oczy nocy-Bardzo fajny filmik, niestety jeszcze nie obejrzałam (2013/02/04 09:56)

Andaluz123

Wszystkim innym także dziękuję za wspaniałą pomoc (2013/02/04 09:59)

horselover

No i chwała ci za to, że masz takie podejście ;)

A mogłabym wiedzieć jaki kurs i z kim? :)

(2013/02/04 21:04)

Andaluz123

kurs zaproponowała mi instruktorka, jest on na wiosnę, jadę z jednym z stajennych koni, teraz jestem na nartach, ale w piatek jadę na konie, jak chcesz  spytam jej się i powiem ci.(wydaje mi się że w SK Kozienice, ale głowy nie dam.:)) (2013/02/05 17:04)

horselover

Nie no bez przesady ;) Tak tylko pytałam ;) (2013/02/06 15:31)

sarucha 10

Odchodzi od cb, bo myśli sobie: OMG, znów te porąbane naturalistki chcą zrobić z siebie koniki....

(2013/06/15 11:37)

sarucha 10

Jaki to trzeba mieć mózg, żeby oglądać ten filmik pokazany przez Oczy Nocy?! (2013/06/15 17:05)

Honeonna

Może normalny, tylko z inną zawartością niż Twój, na przykład z szerszym miejscem na horyzont? To, że Ty uznajesz coś za całkowicie złe bez choćby pobieżnego poznania tego, nie znaczy, że musisz mieć rację, a nawet jeśli, nie znaczy tym bardziej, że inni muszą Twoją rację uznać. Taki jest świat- jeśli kogoś atakujesz, sam zostaniesz zaatakowany. Czy nie możesz po prostu przedstawić swoich poglądów tak, żeby nikogo nie obrażać? Czytając czasami Twoje posty nawet ja, chociaż nie jestem fanką naturalu, myślę, że chyba przesadzasz, zwłaszcza że chwalisz się wręcz swoją niewiedzą w tym temacie, a i tak wydajesz sądy.
Zauważ, że sama stosujesz te same metody, co naturalsi, tylko o tym nie wiesz. W naturalu po prostu jest mistyczna otoczka wokół elementów od dawna stosowanych w klasyce i ogólnie w pracy z jakimikolwiek zwierzętami, a nieświadomie używane nawet przez ludzi. Stąd prosty wniosek, że nie wszystko jest tam złe i nieskuteczne. Największą krzywdę naturalowi moim zdaniem robią guru czujący pieniądze ze sprzedaży marchewkowych badyli i magicznych lin, "oświeceni", "nawracający", "jedyni słuszni", "zaklinacze", "profesjonalni" trenerzy po jednym kursie korespondencyjnym i tak dalej, dlatego nie zwracam na nich uwagi i skupiam się na tym, co jest prawidłowe z punktu widzenia klasycznego jeźdźca, a wbrew pozorom jest tego trochę, bo większość opiera się na uniwersalnych zasadach anatomii i etologii. Natural też prowadzi do jazdy i wędzidła, o czym niewielu naturalnych neofitów wie. 
Nie traktuj tego proszę jak ataku, po prostu ktoś, kto nie zna Cię z realu, oceni Cię tylko po tym, co zobaczy na forum i może wyrobić sobie o Tobie niezbyt dobrą opinię. Pomyśl też o tym, że po prostu lepiej jest dyskutować, jeśli wszyscy się szanują. Można swoje poglądy wyrażać kulturalniej niż aluzjami do sprawności czyjegoś mózgu.  (2013/06/15 21:14)

Gorąca piątka