Uciekający kuc.

/ 9 odpowiedzi
Mam kuca szet. od 2 tygodni a ona zdążyła trzy razy uciec. Co z tym zrobić?
fryzka112

Najlepiej zamknąć boks jeszcze na dole aby nie dał rady otworzyć a na pastwisko jeśli ucieka to albo pastuch z prądem a jeśli nie to drewniane mocne ogrodzenie. Coś na pewno pomoże ;) (2014/11/14 20:58)

Honeonna

Ucieka z boksu, z pastwiska czy przy prowadzeniu? Kuce mają tę właściwość, że są niskie, więc jeśli przechodzi pod najniższą linią ogrodzenia, to trzeba będzie puścić tam jeszcze jedną. Można też w inny sposób zmniejszyć przestrzeń między ogrodzeniem a ziemią, na przykład posadzić krzaki albo usypać wał z ziemi, jeśli to nie spowoduje zalegania wody i będzie ekonomicznie rozsądne. Problem tylko, czy większe konie nie będą mogły się np. zaplątać nogą w pastuch.

Jeśli otwiera sobie bramki, to trzeba zmodyfikować mechanizm tak, żeby nie dawała rady, a jak, to już kwestia konkretnego zamknięcia. (2014/11/15 16:39)

Konikowapani9

Przy prowadzeniu na ogłowiu i na kantarze. (2014/11/15 18:48)

Szary Pielgrzym

Twój koń na poważne braki w podstawowym wyszkoleniu . Najlepiej dla Ciebie i twojego konia jak poszukasz pomocy w dobrym ośrodku jeździeckim.

(2014/11/15 20:24)

Konikowapani9

Kuc w stadninie tego nie robił ,zaczęła dopiero po przyjeździe do nowego domu! (2014/11/16 11:11)

jestemzlasu

Czyli to ty masz braki w podstawowym wyszkoleniu, a kuc jest inteligentny i z tego korzysta. (2014/11/16 13:05)

fryzka112

Boi się że coś się stanie nie jest w swoim domu który zna i po prostu szuka domu.  (2014/11/21 19:47)

jantar4343

mam kuca który nieustannie ucieka ale mamy niski pastuch co zrobić (2014/12/18 11:15)

milena3338

Kuc ucieka dlatego, że czuje iż jesteś niedoświadczona i myśli, że może sobie pozwolić na wyłomy. Musisz mu pokazać, że to Ty tu rządzisz, znasz się na rzeczy i kiedy mówisz, że ma grzecznie iść to tak ma zrobić. Kiedy widzisz, że próbuje uciec i się wyłamać, bądź szybsza, uprzedź go lekkim lub mocniejszym w zależności od potrzeb szarpnięciem uwiązu i powiedz stanowczym głosem np. "Nie wolno!" Po każdym udanym prowadzeniu bez wyłomów nagródź go poklepaniem lub nawet małym smakołykiem. Nie wszystko musi się od razu udać, ale pamiętaj, że trening czyni mistrza! Mam nadzieję, że pomogłam i powodzenia w oduczaniu kucyka! (2014/12/22 21:21)