Uciekanie + twardy pysk

/ 4 odpowiedzi
Hej :) otórz mam dwa problemy i mam nadzieję, że jakoś mi pomożecie :D. 
Otóż w ierwszym chodzi o to ze kon za kazdym razem ucieka mi do srodka lub na zewnatrz. Trzymam go lydkami, blokuje zewnetrzna lub wewnetrzna (zalezy od sytuacji) wdze a to nadal nie pomaga. Po jakims czasie gdy sie posiluje z koniem to jakos nam to idzie ale tak to po prostu nic nie moge zrobic poniewaz kon zaciska wedzidlo w zeby. :/ co zrobic?
A drugi problem jest czyms w formie pytania. Otoz moj trener kaze mi robic ciagle polparady. W kazdym chodzie i co sekunde wrecz. Jest to kon mlody a ja jeszcze nie mam ,,wyrobionej dobrze reki" jak to moj trener mowi i kon nie reaguje w ogole na moje pomoce. Czy robienie ciaglych polparad nie powoduje tego ze kon robi sie twardszy w pysku?? 
jestemzlasu

W jaki sposób koń "zaciska wędzidło w zęby"? Czy nie leży ono na bezzębnej części żuchwy?Nie używaj raz jednej raz drugiej wodzy, tylko cały czas prowadź go na dwóch.
Prawidłowo wykonana półparada jest środkiem komunikacji z koniem i żadnych negatywnych skutków nie powoduje. Pytanie tylko jak to wygląda w waszym przypadku. I przede wszystkim jaki jest cel tych półparad - tak dla samego robienia? Bo nie rozumiem po co robić je "cały czas"? Co to ma dać? Jak się non stop coś koniowi w mordzie gmera i to bez specjalnego wyczucia, to faktycznie w końcu będzie on to gmeranie ignorował albo jakoś zacznie się przed nim bronić. (2014/07/31 10:51)

Kilimka1

Dokładnie ;) Czasem popracuje się dwoma wodzami naprzemiennie, tzw wzmocnienie pomocy, ale zasadniczo jedzie się na zewn równej i pulsuje wewnętrzną, ale jak napisała przedmówczyni.. jeśli nie ma się wyczucia, wiedzy-doświadczenia, kogoś mądrego z ziemi to koń przestaje reagować i wręcz twardnieć w pysku.. reakcja obronna na ból. Często jeźdźcy nie dając rady na zwykłym wędzidle/ zakładam,że dobranym do pyska/ wraz z trenerem sięgają po ostrzejsze kiełzna, co czyni konia jeszcze bardziej martwym. Wszystko jest dla ludzi. I czarna wodza i pelhamy itp ,ale jeśli nie przepracuje się z koniem podstaw na lonży i wierzchem na prostym ogłowiu z dobranym wędzidłem i na tym etapie są problemy z niedogadywaniem się, to  zastosowanie mocniejszych środków jest odwróceniem piramidy pracy z koniem .. (2014/08/17 10:44)

Novocaine

Piszesz, że prowadzisz go na wodzach i łydkach, ale pytanie - jak są ułożone twoje biodra? Jeśli są skręcone i nie "patrzą" się tam gdzie chcesz jechać, to możesz robić wszystko, a są konie, które na ślad nie wrócą - mój tak ma. 
Półparady nie robią z konia betonowego pyska - tylko, tak jak pisze koleżanka wyżej, prawidłowe, delikatne półparady, w których ręka ma właściwie niewielkie znaczenie - ważniejsza jest łydka i dosiad. (2014/08/19 13:35)

sarucha 10

Problem pierwszy:1. Patrz gdzie jedziesz, twoje ciało automatycznie podąża tam, gdzie patrzysz2. Przenieś ciężar na wewnętrzną stronę lub wewnętrzną w zależności, czy wpada czy wypada3. Gdy koń wpada, użyj wewnętrznego biodra i łydki i zamknij zewnętrzną wodzę. Jak wypada użyj zewnętrznego biodra i łydki, zamknij zewnętrzną wodzę, po podnieś wewnętrzną wodzę i lekko potrząśnij żeby konik skierował wewnętrzne oko do środka. Problem drugi:1. Po cholerę jeździsz na młodym koniu skoro masz niestabilną rękę i koń wręcz ignoruje twoje pomoce? (2014/08/24 13:31)