W czym najlepiej na jazdę oprócz bryczesów ???:)

/ 44 odpowiedzi
W czym najlepiej iść na jazdę oprócz bryczesów ... chodzi mi o wygodę jazdy, przyjemność i bezpieczeństwo ;) Pytam tak z ciekawości ...
Ewelina&Bestia

W czymkolwiek. Nieprawdą jest rozpowszechnione hasło, że "nie wolno jeździć w dżinsach", dżinsy są na konie bardzo wygodne. Mogą być też legginsy, dres. Wszystko jedno. Natomiast lepsze są spodnie szorstkie od śliskich- wtedy łatwiej trzymać się siodła. (2011/07/21 17:11)

ADI6464

No w dżinsach podobno nie za wygodnie bo mają szwy i obcierają :)
A ja mam dresy już dłuższą chwilę i są dobre oprócz tego że podwijają się nogawki i bez podkolanówek masz pewne obtarte łydki ... ale za niedługo kupuję sobie czapsy ;) (2011/07/21 17:15)

superhorsepl

ja jeżdżę w czym popadnie. W bryczesach, dżinsach, a czasami w bojówkach. Zdarzało mi się w krótkich spodenkach, a nawet w samych gaciach jak pławiłem konie :P. Lecz w krótkich spodenkach albo w gaciach odradzam jeśli mamy zamiar konika spocić konkretnie, bo wtedy od potu końskiego wszystko szczypie, jak jeszcze jakieś mamy zadrapanie na nodze od czegoś tam, to już w ogóle szczypie jak cholera :P. Ale da się przeżyć. W sumie to bez różnicy w czym jeździsz jak jest Tobie wygodnie. Pojeździsz parę razy w jednym, uznasz że nie wygodne, bierzesz następne i w ten sposób dowiesz się kiedy i co dla Ciebie jest najwygodniejsze :P. 
Ja np nigdy nie wybrzydzałem jeśli chodzi o konie i nie patrzyłem na to jak jestem ubrany, nadarzyła się okazja by pojeździć, to czy krótkie spodenki czy długie wsiadałem i jechałem :P. Tak było jak się uczyłem jeździć konno :P, żadnej okazji nie przepuściłem :D.  (2011/07/21 17:39)

Felusia

Ja jeździłam w legginsach jak nie miałam bryczek i do tej pory często je zakładam ;) (2011/07/21 17:42)

ADI6464

Czyli lepiej coś obcisłego ???:)
No a dresy mogą być czy lepiej leginsy ???:) (2011/07/21 17:52)

wiolas22

To wszystko zależy w jakim stylu i w jakim siodle jeździsz. W westernie nie używa się tak dużo łydek jak w jeździe klasycznej, przez to często jeżdżą nawet w dżinsach. Ale do zwykłego siodła dżinsy odradzam. Jednak w klasyce bardzo dużo używa się łydki i powstają obtarcia albo siniaki (sprawdziłam na własnej skórze). Jeśli już bez bryczesów do najlepsze są leginsy. Blisko ciała, nie przesuwają się wokół nogi jak luźne spodnie i są dużo bardziej miękkie niż dżinsy. (2011/07/21 18:08)

ADI6464

No a dresy chyba też mogą być ???:)
Ja mam dresy i nie jest najgorzej ... tyle tylko że się podwijają ;( (2011/07/21 18:12)

superhorsepl

Ale ja west jeżdżę tak intensywnie od 3 m-cy a wcześniej sama klasyka była :PI mimo że używałem łydki jeździłem w siodle klasycznym, to też jechałem tak jak byłem ubrany, albo jak mi się chciało :P No a na oklep nie ma siodła, dużo łydki też się tak nie używa, więc można w czym się chcę :P Na początku dużo jeździłem w dżinsach, jedyny minus jest taki że szybko się na tyłku rozwalały ;/.Ale jakieś lepsze markowo już nie, lecz lepiej wtedy kupić bryczesy niż markowe dżinsy psuć ;d (2011/07/21 18:16)

ADI6464

Ja tam nie mam przekonania do dżinsów na jeździe więc nie praktykuję w nich jazdy bo podobno obcierają ;( (2011/07/21 18:17)

wiolas22

Na oklep to zupełnie inna sprawa. Skóra konia nie obetrze ci nogi. Ale skórzane siodło to co innego. Widać słabo tą łydkę używałeś albo bardzo gruboskórny jesteś ;) Ja raz wsiadłam w dżinsach i wiem że nigdy więcej. Moje łydki wyglądały jakbym była ofiarą przemocy domowej. Oczywiście w trakcie jazdy czułam ze coś szczypie i boli ale wstydziłam się przed instruktorką przyznać więc zacisnęłam zęby i wytrwałam tą godzinę. W dresach nie jest źle ale dobrze założyć sobie np. podkolanówki żeby się nie podciągały do góry. (2011/07/21 18:31)

ADI6464

Ja jak jeździłem w dresach bez podkolanówek to też miałem obtarte łydki ... a to prawda mam bardzo słabe łydki i zawsze używam z taką samą siłą najmocniej jak dam radę ;( (2011/07/21 18:33)

Dorota

wg mnie mozna jeździć w jeansach. ja jeżdże już prawie 4 miesiące i mnie nie obtarły (ale to napewno zależy od tego jakie są te jeansy, moje są bardzo wygodne i dość cienkie) najlepiej spróbować i sprawdzić w czym się wygodnie jeździ (2011/07/21 19:51)

użytkownik14780

Ja jeżdże tylko w bryczesach, ale raz zdażyło mi się w dżinsach (rurkach) i było mi nawet wygodniej niż w bryczesach;) (2011/07/21 20:58)

konik17

ja jeżdżę w bryczesach albo innych spodniach, jak mi się przebierac nie chce :D ale oprócz bryczesów to najlepsze są spodnie dresowe xd :) (2011/07/22 10:23)

ADI6464

Ja do dżinsów na jeździe przekonania nie mam i nie próbowałem ale wydaje mi się że jak są cienkie i dość obcisłe to może być całkiem Ok ;)
Ja tam jakoś jeżdżę 3 lata w dresach i mi się bardzo wygodnie jeździ oprócz jednego bardzo poważnego minusa dresów ... mają luźne nogawki i się podwijają ;( (2011/07/22 16:03)

Wikusioweziowata

ja jeżdżę w czym popadnie. W bryczesach, dżinsach, a czasami w bojówkach. Zdarzało mi się w krótkich spodenkach, a nawet w samych gaciach jak pławiłem konie :P. Lecz w krótkich spodenkach albo w gaciach odradzam jeśli mamy zamiar konika spocić konkretnie, bo wtedy od potu końskiego wszystko szczypie, jak jeszcze jakieś mamy zadrapanie na nodze od czegoś tam, to już w ogóle szczypie jak cholera :P. Ale da się przeżyć. W sumie to bez różnicy w czym jeździsz jak jest Tobie wygodnie. Pojeździsz parę razy w jednym, uznasz że nie wygodne, bierzesz następne i w ten sposób dowiesz się kiedy i co dla Ciebie jest najwygodniejsze :P. 
Ja np nigdy nie wybrzydzałem jeśli chodzi o konie i nie patrzyłem na to jak jestem ubrany, nadarzyła się okazja by pojeździć, to czy krótkie spodenki czy długie wsiadałem i jechałem :P. Tak było jak się uczyłem jeździć konno :P, żadnej okazji nie przepuściłem :D.

Ja tak samo. To nie prawda o tych dżinsach że obcierają, teraz wszystko jest z badziewnych materiałów i nawet szwy nie obcierają. I fakt. Szczypie jak cholera. A jak się ma jeszcze takie beznadziejne siodło-placek (po prostu za mocno zużyte, w agroturystyce w której jeździłam. Wyglądało praktycznie jak naleśnik. Nie konserwowane i w ogóle. ) to ma się siniaki na udach od zamków (tych od puślisk). 

(2011/07/23 16:58)

julcia537

Ja jeźdzę w dżinsach i nie narzekam ;) (2011/07/24 23:25)

dora1121

na tej stronce masz podstawowe wiadomości dla początkujących
http://jezdziectwomojehobby.blogspot.com/ (2011/07/24 23:42)

dora1121

ja znalazłam fajną stronkę gdzie masz podstawowe wiadomości dla początkujących o sprzęcie dla jeźdźca;
 http://jezdziectwomojehobby.blogspot.com/ (2011/07/24 23:44)

ADI6464

Ja tam mam dresy od paru lat ale za niedługo kupuję bryczesy i czapsy ... a już czapsy na pewno i wydaje mi się że w dżinsach się źle jeździ bo są sztywne i nie elastyczne ;) (2011/07/25 07:57)

horseheart

Jezeli Ci sie pdowijaja to moze wloz dlugie skarpetki na dresy.Bedzie moze dziwnie wygladac ale bedzie przynajmniej ci wygodniej ;)

(2011/07/25 09:35)

horseheart

Ja jeźdzę w dżinsach i nie narzekam ;)

Przy ciezszym treningu radzilabym jednak nalozyc materialowe spodnie.Potem ,,obtarte rany" pieka nawet przy wkladaniu spodni :P

(2011/07/25 09:37)

ADI6464

A oprócz bryczesów ???:)
Mi się wydaje że najlepsze według mnie i z tego co piszecie to dresy i leginsy ... no i dżinsy jak są jakieś dobre i nie obcierają ;) (2011/07/25 15:14)

maresza

Można jeździć w czym się chce ale skoro masz bryczesy to nie kombinuj - ważne żeby przepuszczały powietrzw.Ważniejsze co się ma pod bryczesami ; powinno być bawełniane i i bez jakichkolwiek zgrubień w miejscu kontaktu ciała jeźdźca/tyłka i ud/ z siadłem. (2011/07/27 07:57)

Gorąca piątka