W czym najlepiej na jazdę oprócz bryczesów ???:)

/ 44 odpowiedzi
dora1121

a dlaczego nie w bryczesach?? jak cię nie stać na nowe zawsze możesz pochodzić po lumpkach ja tak kupiłam 6 par za średnią ok 4-5 zł za parę a nawet trafiłam z metką tylko trzeba poszukać na codzienne treningi są dobre ja nie narzekam
http://jezdziectwomojehobby.blogspot.com (2011/07/27 13:37)

ADI6464

Ja jestem na kupnie bryczesów i mnie stać ... używanych nie chcę, jak coś to tylko nowe ;)
A to pytanie jest tak tylko z ciekawości, chcę wiedzieć w czym jeszcze można jeździ konno i wychodzi na to że raczej obcisłe rzeczy ;) (2011/07/27 14:50)

Roxi

Najlepiej w bryczesach, a jak oszczędności nie pozwalają itp, to w niektórych sklepach z odzieżą używaną są tanie.
--------------------------------------------------------------------------------------------
Jak nie miałam bryczesów, to zakładałam zwykłe leginsy, najlepiej ciemne.
Od razu odradzam dżinsy, ponieważ obcierają się. Dzwony, to też zły wybór, no chyba, że styl west.;)
Ja np. bym radziła (jak nie bryczesy) np. zwykłe czarne leginsy, ale nie takie cienkie jak rajstopy, tylko grubsze i oczywiście długie (getry), do tego np. grubsze podkolanówki (mogą Cię ochronić przed obtarciami).;) (2011/07/27 22:03)

ADI6464

Czyli miałem rację że coś raczej bardziej obcisłego ;)
Mówiłem że dżinsy obcierają ;) (2011/07/28 06:59)

M-koniara-29

Ja polecam getry przylegające do ciała, no i z małymi szwami.
Zanim kupiłam sobie bryczesy, sprawdzały się znakomicie. (2011/07/31 14:24)

ADI6464

A co myślisz o dresach ???:) (2011/07/31 14:43)

ADI6464

No a dresy, co myślicie o dresach ???:)
Ja miałem 3 lata dresy i jak na zwykłe dresy to bardzo super ... oprócz luźnych nogawek ;( (2011/07/31 14:54)

ADI6464

Czemu nic nie piszecie ???:( (2011/08/04 15:08)

ugabuga

O rany ADI ale maglujesz cały czas ten temat. Przecież już tyle ludzi Ci odpowiedziało, że dresy też są dobre do jazdy. Jednemu spasują a innemu nie. Ktoś inny napisał, że dobrze się jeździ w leginsach i inni lubią jeździć w jeansach :) Mi osobiście się najlepiej jeździ w bryczesach i leginsach. I tak jak poprzednicy pisali, najlepsze są obcisłe ciuchy, bo materiał jakby to powiedzieć "nie przemieszcza się po naszym ciele" i jest mniejsze ryzyko obtarć. (2011/08/04 18:31)

Ulus13

moja mama mi mówiła,że jak jeździła konno to nie kupywała bryczesów na początku tylko wzięła zwykłe legginsy i obiła je mocniejszym materiałem tam gdzie normalnie na bryczesach znajduja się leje.

wygodnie jej się jeździło, nie narzekała. ja natomiast mam już bryczesy z pełnymi lejami ;)

w jinsach także można jeździć,ale nie jest chyba tak BARDZO WYGODNIE jeżeli idzie się na dłuższą jazdę (np w teren). Ja dwa razy jeździłam w jinsach,jak pierwszy raz spotkalam się z końmi na wakacjach ;) Nie było mi nie wygodnie,wręcz przeciwnie, luźno,nie gorąco oraz wygooodnie. Nie przeszkadzały mi szwy. Dresy także dobrze pasują! Są wygodne i luźne oraz przewiewne. Gdy wybierasz sie na jazdę konną w teren i widzisz, że może PADAĆ, to można nałożyć dresy z materiału nieprzemakalnego i nie zmoknął ci przynajmniej nogi. Bo w bryczesach,to 5-10 minut deszczu i juz jest nie wygodnie i mokro. bryczesy wydają się praktyczne i wygodne, no bo są w końcu przeznaczone na jazdę konną więc nie ma zaprzeczania.Ale mają też pare wad. Z resztą,zależy jeszcze od wygody każdego człowieka,niektórzy nie lubią bryczesów,nie którzy nie lubią legginsów,niektórzy jinsów,a niektórzy dresów. Trzeba przetestować wszystko i wybrać to najlepsze ;)

Pozdrawiam.

(2011/08/04 19:23)

eladudek8

Chyba legginsy , ale te takie mniej śliskie. Dżinsy niszczą siodło. (2011/08/04 21:15)

voltahorse

śmieszy mnie to ,że ADI6464 zadaje to samo pyatnie od paru miesiecy.. (2011/08/04 21:18)

ADI6464

To jest dopiero parę postów ... a może inni, ci co się nie wypowiedzieli to mają inne zdanie ... a jka inne tematy mają po 10 stron i się je wałkuje przez pół roku to jest dobrze ale jak ja zadam jakieś pytanie to oczywiście odpowie mi jedna osoba i tak jest dobrze bo tak ma być ;(

Ulus13 / Jakie wady bryczesów miałaś na myśli ???:) (2011/08/05 07:06)

ugabuga

W innych tematach nawiązuję się dyskusję dlatego mają po 10 stron tak jak napisałeś.
A tu po co wałkować temat skoro każdy Ci mówi to samo?! (2011/08/05 19:19)

tiinkerbell

Ja jeżdżę w leginsach. Ich jedyny minus to to, że trochę się suwają i szybko rozwalają ;( Ale niedawno kupiłam sobie bryczesy używane za 10 zł. I są świetne. Oprócz tego to czapsy. Buty. Jeździłam przez 4 lata w adidasach ;) Ale ostatnio kupiłam sztyblety. Trochę wygodniej. Bluzka. To chyba nie ważne. Ja jeżdżę raz w ogromnej XXL, a czasem w obcisłej. Tylko zawsze powinna byc z rękawkiem. Byle nie na ramiączka, bo możesz sobie obetrzec ramiona. Jak jeździsz w dżinsach, to możesz sobie poobcierac nogi... No i średnio wygodnie. Chociaż jak kto woli. Tak naprawdę to czasami chodzę do konia w byle czym. Raz nawet byłam w japonkach ;) Ale nie polecam bo spadają. No i lepiej, żeby but dobrze chronił nogę, bo jak koń nadepnie... I oczywiście KASK! No i jakieś wygodne majtki ;) Na serio. Raz jeździłam na oklep w jakiś wyciętych dziwnych majtkach i było masakrycznie! No to tyle... (2011/08/05 19:43)

Ulus13

adi - chodzi mi o to, że na przykład w upalny dzień, może być gorąco w bryczesach,a jak ktoś się mocno poci no to tym bardziej! ;DD

(2011/08/05 23:03)

buba

W leginsach!;) (2012/05/16 19:50)