Warsztaty z fizjoterapii i rehabilitacji koni

Warsztaty Fizjoterapii i Rehabilitacji Koni z JUSTYNĄ KAMIŃSKĄ (11-12.06.2016)
Jak pomóc w sytuacji gdzie koń jest obolały, ma napięte mięśnie jakiejkolwiek części ciała?
Fizjoterapia to bezinwazyjna pomoc w utrzymaniu prawidłowej kondycji mięśni i uwolnienia konia od bólu i zapobieganie kontuzjom. Niezbędną wiedzą dla każdego jeźdźca i posiadacza koni jest znajomość anatomii i biomechaniki ruchu. Nasze warsztaty pokażą Ci w sposób przystępny najważniejsze zagadnienia z fizjoterapii koni.
Warsztaty z Justyną Kamińską nauczą jak rozpoznawać niepożądane napięcia mięśni, przyczyny a zarazem skutek kulawizny. Na co musimy zwracać uwagę w treningu by plecy naszego konia oraz całe ciało działało w zgodzie z ich naturą.
Nauczysz się rozładowywać napięcia mięśniowe u koni, działać w momencie gdy koń potrzebuje Twojej pomocy.
Będziesz mógł na początkowym etapie rehabilitować swojego konia. Poprzez stosowanie zabiegów fizjoterapeutycznych jesteśmy w stanie wyleczyć i zapobiegać chorobom związanym z układem mięśniowo-szkieletowym. Dzięki znajomości podstawowych zasad fizjoterapii możemy zdiagnozować problem i prawidłowo zareagować.
Dwudniowe warsztaty obejmują 4 godziny nauki teoretycznej i 5 godzin praktycznego zastosowania zdobytej wiedzy. Warsztaty poprowadzi Justyna Kamińska –­ dyplomowana rehabilitantka koni, technik weterynarii i hodowli koni. Wiedzę zdobywała m.in. w Bedgebury Park w Londynie, Hipice Alarcon w Hiszpanii oraz u Paul'a Schockemohle w Niemczech.
Program oraz wszelkie niezbędne informacje znajdziesz na http://www.stajniaiskra.pl/art/1023/warsztaty-z-justyna-kaminska-11-12062016.html. Jeśli masz pytania napisz: instruktor@stajniaiskra.pl lub zadzwoń: 504-311-006.
 

Gorąca piątka