wchodzenie do środka na lonży

/ 2 odpowiedzi
jak to zmienić? koń nie ma żadnego szacunku do człowieka; ociera się, trąca głową, jak w końcu udało się go wyprowadzić na woltę to zaczął walić z zadu ale to tylko raz. zawsze wchodzi do środka i nie chce potem wyjść na kółko. nie jest młody, 7-letnia klaczka z charakterem. byłam na kursie jeździectwa naturalnego, jako słuchacz w prawdzie ale to co mnie tam nauczyli to do konia nie dociera. jak to zmienić? tak, używam bata do lonżowania, wprawdzie nie uderzyłam jej nigdy mocno ale ona się zachowuje tak, jakby się go nie bała. co mam zrobić? koń jest tak uparty że pierwszego poziomu JNBT nie ukończył :C
jestemzlasu

No to uderz mocno. I zamiast tracić czas i pieniądze na "naturalnych" specjalistów od dzielenia włosa na czworo zainwestuj w kogoś sensownego, kto nauczy cię prawidłowego lonżowania. A najlepiej równocześnie ciebie i konia.
(Tak na marginesie - czy według "naturalistów" lonżowanie nie jest przypadkiem samym złem? Czy lonżujesz "naturalnie" na dwóch lonżach?) (2014/08/01 20:56)

Kilimka1

Wg MR lonżowanie na jednej lonży to samo zło ;) ponieważ koń nie wygina się cały w łuk czyli też w żebrach, tylko ,,załamuje" w łopatkach ciągnięty do środka za pysk, co faktycznie często tak się kończy ;) naturalsi ,,lonżują" na okrąglaku bez lonży, koń sam się wygina ,,jak chce" a pilnowane jest tempo, kierunek, chód.. na marginesie.. czasem nie wystarczy uderzyć mocno, bo po uderzeniu musi nastąpić adekwatne do niego zachowanie /mowa ciała, tembr głosu/ jeśli po uderzeniu się zwątpi, zawaha.. umarł w butach, koń może dopiero pokazać co potrafi zrobić z impertynentem próbującym uzyskać takim ,,uderzeniem" autorytet.. sama bez pomocy możesz sporo ryzykować.  (2014/08/03 22:58)

Gorąca piątka