Wędzidło w pysku konia.

/ 4 odpowiedzi
Jak mam dopasować ogłowie? Wiem jaki rozmiar ale, z reguły trzeba zawsze cos przestawić.
Jak ma być ułożone kiełzno w pysku? Jaki jest najlepszy sposób na sprawdzenie togo???

Z góry dzięki!!
Kilimka1

http://forum.galopuje.pl/f,jak-nauczyc,108350,0.htmlTo nie twój temat? Nie wie wie się jak dopasować wędzidło a pytanie jak cofnąć konia z siodła ? I po drugie.. zamilkłeś jakoś dziwnie.. ;)  (2014/06/14 09:13)

Vera

Musisz to wyregulować tak aby spełniało poniższe warunki:

Wędzidło - nie może dotykać bezzębnych krawędzi żuchwy. Podpięte za wysoko uwiera na kąty warg i i dotyka uzębienia trzonowego. natomiast podpięte za nisko dotyka zębów siekaczy. Dobrze umieszczone jest wtedy gdy wyprostowane w pysku lekko dotyka kątów warg bez ich marszczenia.

Podgardle - jest prawidłowo podpięte gdy wchodzą pod nie 3-4 palce dłoni ustawione pionowo.

Nachrapnik - podpinasz tak aby jego górna krawędź leżała 2 palce poniżej grzebieni twarzowych i tak by jednocześnie nie ściskał pysku. Między nachrapnik a podbródek swobodnie powinny wejść 2 palce płasko ustawione.

Nagłówek nie może ograniczać ruchu uszu konia. (2014/06/14 22:12)

jestemzlasu

Ale jak to - nie może dotykać bezzębnej części żuchwy? To gdzie ma leżeć? Bo skoro nie na zębach i nie na części bezzębnej, to chyba poza pyskiem?A kątami warg nie należy się zbytnio sugerować, bo konie mają pyski różnie zbudowane i u niektórych prawidłowo leżące wędzidło będzie robić zmarszczki, u innych nie (chociaż częściej będzie). (2014/06/14 22:43)

rumel

Z tym "lekkim uśmiechem" od lekkich zmarszczek to niemal historia dotycząca prawidłowo ustawionego wędzidła. Co do tego miejsca na zuchwie - nie wiem...  albo coś źle rozumiemy, albo .. jakie inne miejsce może być dobre? (2014/06/17 10:32)

Gorąca piątka