Weterynarz miesięczne zarobki

/ 31 odpowiedzi
deHerblay

dluga209 ma rację. Może nawet być tak, że największe pieniądze znajdziesz w zawodzie, którego na razie jeszcze nikt nie wymyślił. A co do weterynarza utrzymującego swojego konia... no, cóż, nie jest to zawód, który daje duże pieniądze (w porównaniu do np zawodu wyspecjalizowanego informatyka albo managera), więc jeśli nie będziesz lubić leczyć innych zwierząt, to będziesz żałować. Poza tym fakt jest taki, że wzięci weterynarze owszem mają konie... i mało czasu na jeżdżenie na nich. (2012/01/09 16:59)

Pronobis

"Jest jeszcze jedna spora różnica. W zarobkach :P I ogólnie lekarz medycyny cieszy się większym poważaniem niż lekarz weterynarii. Wiele osób nawet uważają, że weterynarz to nie lekarz! Taka jest przykra prawda. Takie już mamy społeczeństwo kierowane mass mediami."

Bo weterynarz to "nieludzki doktor" !
(za Jerzym Janickim , autorem opowiadania o takim tytule) :)
(2012/01/15 00:07)

vet10

Mary, w Poznaniu w tym roku otworzyli weterynarię, także pierwszy rok już studiuje i tym sposobem mamy już 5 uczelni, na których można uczyć się tego zawodu. A swoją drogą Olsztyn wg niektórych opinii wcale nie jest taki zły.
A najważniejsze: nie można studiować weterynarii weekendowo! Owszem są studia niestacjonarne, czyli płatne, ale odbywają się normalnie w systemie dziennym, tak samo jak studia stacjonarne (bezpłatne). Weekendowo można najwyżej zrobić policealnie technika weterynarii. (2012/01/31 01:21)

Hrenna

nie przesadzajcie, weterynarz aż tak mało nie zarabia :P. Na pierwszym miejscu jest to, jaką ma specjalizację. Wiadomo, że gdy na duże zwierzęta, n oto trochę więcej zarobi (oczywiście jeżeli bd dużo (hmm... nie wiem jak to nazwac..) zleceń?), weterynarz, który ma własną klinikę i ona się rozkręci może nawet 10000 zarabiac miesięcznie. (znam takiego weterynarza w mojej okolicy) (2012/01/31 07:46)

Dorota

weterynarz może zarabiać bardzo dużo albo bardzo mało, niestety często wysokie zarobki są spowodowane nie doświadczeniem, umiejętnościami, chęcią niesienia pomocy zwierzętom, tylko wyciąganiem kasy od ludzi ;/

kiedyś byłam z psem u weta, zużył jedną igłę, pomacał (na pewno nie trwało to dłużej niż pół godziny) i wziął 50zł

ale na pocieszenie napiszę, że myślę, że można pogodzić tą pracę i własnego konia-dla chcącego nic trudnego :)

(2012/02/13 11:53)

julnowakowska

Ciezko okreslic miesieczne zarobki lekarza weterynarii- to zalezy od jego doswiadczenia, miasta w ktorym pracuje, czy ma wlasna lecznice czy pracuje u kogos... Niemniej jednak ten zawod jest prestiżowy i zarobki sa w porzadku. Kwestia nabycia doswiadczenia i wyrobienia sobie renomy wsrod klientow. (2018/08/12 12:22)

Gorąca piątka