Wierze w cuda! Pomożecie? ;)

/ 1 odpowiedzi
Witam! :)
Chciałabym się dowiedzieć od was kilku rzeczy :) Nie wiedziałam do końca gdzie mogła bym się tego dowiedzieć i mam nadzieje, że dobrze trafiłam.
Pewnie większość z was tutaj posiada bardzo duże doświadczenie związane z końmi, hodowlą itp. A nawet posiada własnego ulubieńca :) 
Jestem pewna, że są tacy którzy marzyli o tym i te marzenia spełnili lub do nich dążą tak jak ja.
Zawsze marzyłam od dziecka, o wyprowadzce tam gdzie będę mogła w spokoju pojąć naukę jazdy konnej a w przyszłości mieć swojego ukochanego towarzysza.
Niestety nie dla wszystkich jest to możliwe - ze mną było tak, że nie tylko totalny brak funduszy spowodował przerwanie nauki, której tak bardzo pragnęłam, ale też problemy rodzinne i poważne wtedy problemy ze zdrowiem. Ponieważ mieszkałam w centrum miasta, nie miałam nawet innej możliwości kontynuowania tego co zaczęłam. Pojęłam kilka rzeczy, ale wiadomo że wszystko wymaga praktyki i rutyny. Jest mi z tego powodu bardzo przykro. Ktoś mi kiedyś powiedział, że marzenia zawsze pozostaną, ale to czy się spełnią zależą tylko od nas samych. 
Chyba szczęście lub wiara w to wszystko dała mi siły. Zaczęłam od nowa - cudem poznałam narzeczonego. Razem postanowiliśmy i niedawno wyjechaliśmy za granicę na stałe.
W Polsce nie widzę perspektyw.
Za to tutaj odżyła mi wiara w kontynuowanie tego wszystkiego. Chce poznać tutaj ludzi, którzy nauczyli by mnie tego wszystkiego czego udało mi się nauczyć - od początku. Ale do czego zmierzam. Chciałabym, nie wiem w jakim okresie czasu - kupić to cudowne zwierzę. :)
Chciałabym to zrobić w Polsce, ale nie mam zielonego pojęcia gdzie, jak i co do tego wszystkiego potrzeba. Ponieważ chciałabym sprowadzić go tutaj (dodatkowym problemem może być to, że mieszkam na Wyspie). I dlatego ważne jest dla mnie dowiedzieć się, jak to wszystko przebiega - od wyboru, zakupu po transport tutaj. (Oczywiście zamierzam to zrobić dopiero jak uda mi się podszkolić z całego możliwego zakresu wiedzy o posiadaniu konia - ponieważ zdaję sobie sprawę, że zakup konia to BARDZO ODPOWIEDZIALNA DECYZJA). Bardzo proszę o możliwe porady i odpowiedzi :)
Yamaha

Najpierw proponuje zabrać się za naukę. I jazdy i wiedzy teoretycznej, znaleźć porządnego trenera, a potem dopiero szukać konia. No i niestety powoli zacząć gromadzić finanse :/ ponieważ koń to na prawdę BARDZO droga inwestycja. Nie wiem czy planujesz trzymać go u siebie czy w pensjonacie ( tu bardziej polecam to drugie ). Co do transportu koni na wyspy- nie mam pojęcia :/ Jeśli wyspa jest duża to na pewno są tam fajne konie na sprzedaż i miejsca do jazd, ale jeśli jest mała to chyba jedynym rozwiązaniem jest statek/prom, choć nigdy o tym nie słyszałam podejrzewam, że jest to jednak dość drogie. W każdym razie. powodzenia :)  (2014/08/10 12:25)